Ústí nad Labem chce pořídit aplikaci pro komunikaci s obyvateli

Ústí nad Labem chce pořídit aplikaci pro komunikaci s obyvateli. Dostávali by přes ní informace o novinkách, kulturních akcích i haváriích. Rada schválila to, aby se začala projektem zabývat městská akciová společnost Metropolnet, která samosprávě poskytuje IT služby. Novou službu chce město zaplatit z rozpočtu na příští rok. Uvedl to náměstek primátora Tomáš Vlach (ANO).

„Dlouho jsme jednali o využití dalších možností, jak komunikovat s občany a vtáhnout je do participace na různých projektech, které město realizuje,“ sdělil Vlach. Podle něj se letos osvědčilo městu využívat ankety, a to i při hlasování o projektech participativního rozpočtu. Systém by nicméně umožňoval i zasílání cílených zpráv, a to například aktualit či městských novin.

Cílem města je vybrat takový nástroj, který co možná nejlépe pomůže předat lidem informace o různých událostech, tedy třeba koncertech, divadelních představeních a podobně. Obyvatele by ale bylo možné informovat například také o haváriích na vodovodních řadech, popsal Vlach. Informace chce město předávat co nejrychleji a zároveň i přívětivou formou. Podle náměstka bude zřejmě možné si v aplikaci nastavit i formu, jakou budou chtít lidé informace dostávat. Mohly by jim tak chodit SMS zprávy, případně e-maily.

Vloni město představilo výstražný systém, ten má za úkol obyvatele varovat před požáry, explozemi, vichřicemi či výpadky proudu. Dále ho lze využít při evakuaci nebo v případě teroristického útoku. Ohlásit lze jeho prostřednictvím i oznámení o pohřešovaných dětech. Systém je plně digitální a detekuje například i zvýšení vodní hladiny či případný únik nebezpečné látky ze Spolchemie.

TZ

Zdroj: eGOVERNMENT NETWORK NEWS 

​ 

Napsat komentář