Twitter testuje hlasové a videohovory v DM

Twitter pracuje na nových hlasových a video prvcích v rámci svého uživatelského rozhraní DM, které poskytnou aplikaci více užitečných funkcí a usnadní zůstat v kontaktu s přáteli.

Jak můžete vidět příkladu sdíleném designérkou Twitteru Andreou Conway, nové rozhraní Twitter DM, které je stále ve vývoji, by umožnilo snadný přístup k hlasovým hovorům a videohovorům klepnutím na ikonu hovoru v pravém horním rohu vašeho kanálu DM.

To by mohl být další způsob, jak rozšířit užitečnost Twitteru, a protože Elon Musk chce převést platformu na „aplikaci pro všechno“, schopnou usnadnit širokou škálu funkcí, je to další krok k rozšířenému používání, který v ideálním případě pomůže změnit vnímání co je možné v rámci vašeho přístupu na Twitteru.

I když pro Twitter bude těžké v tomto ohledu změnit tradiční chování. Lidé již mohou provádět hlasové hovory a videohovory téměř ve všech ostatních aplikacích pro zasílání zpráv a vzhledem k tomu, že samotný WhatsApp používá 8x více lidí než Twitter, je těžké si představit, že mnoho uživatelů místo toho přejde na Twitter kvůli hovorům.

Ale možná, že začleněním funkcí přímo do aplikace se snadným přístupem to podpoří nové typy zapojení na Twitteru, což by z něj mohlo udělat cennější nástroj pro udržení kontaktu a zároveň, jak již bylo uvedeno, v souladu s širším tlakem ke změně způsobu interakce lidí v rámci aplikace.

Zároveň však Twitter také testuje nová omezení ohledně toho, kdo může posílat DM, což by mohlo omezit použití těchto možností pouze na platící předplatitele Twitter Blue. Pokud vstoupí v platnost, výrazně by to omezilo hodnotu těchto možností – vzhledem k tomu, že do programu Twitter Blue se přihlásilo méně než 0,3 % uživatelů Twitteru.

Ale možná je ve hře větší plán pro větší tlak na používání DM, díky čemuž by to mohlo být cennější a životaschopnější.

Vše je stále v počátečním testování.

Zdroj: socialmediatoday.com

 

Napsat komentář