APEX day 3.0: Buďte inovativní

APEX day 3.0 2023

V moderním Hotelu Golf v Praze 5 uskutečnila konference APEX day 3.0, tentokrát s podtitulem „Buďte inovativní”. Během akce proběhla řada zajímavých přednášek od odborníků v oblasti vývoje na APEX platformě. Pojďme na podrobnosti.

Historie

V roce 2015 uspořádala společnost APEX solutions s. r. o. první konferenci s názvem „Buďte chytří, vyvíjejte v APEXu“. Tato událost byla v komunitě APEX programátorů velkým úspěchem. Zúčastnilo se téměř 60 lidí, kterým přednášelo 12 předních odborníků z České republiky i zahraničí. Poté v roce 2016 následoval druhý ročník APEX day 2.0 s podtitulem „Buďte efektivní“, který zvýšil laťku na 80 účastníků.

APEX day 3.0 Buďte inovativní

APEX day 3.0: Buďte inovativní

V letošním roce se konference APEX day 3.0 zúčastnilo téměř 50 odborníků na Apex technologie. Konference se konala ve spolupráci se společností Oracle. Odborná konference nabídla přednášky odborníků nejen z České republiky, ale také z Polska a USA.

Ing. Kamil Schvarcz, jednatel společnosti APEX solutions s.r.o.
Ing. Kamil Schvarcz, jednatel společnosti APEX solutions s.r.o.

APEX solutions s. r. o. logoKonferenci uvedl jednatel společnosti APEX solutions s.r.o. Ing. Kamil Schvarcz. První přednáškovou část započal Piotr Kurzynoga, hlavní specialista na vývoj dat s důrazem na APEX, Autonomous DB, API integrace a architektury složitých řešení z polského Oracle, a v přednášce představil novinky z oblasti APEX technologií. Druhou přednáškou navázal Ing. Kamil Schvarcz a ukázal, co je nového v APEXU z pohledu cloudu.

Po krátké přestávce následoval další blok přednášek. Téma třetí přednášky bylo „Generované APEX aplikace”. Na toto téma přednášel Vladimír Opolský, IT programátor databázového týmu v ČSOB a.s. Další přednáškou s názvem „Template Components” pokračoval speciální host Ronny Weiss, vývojář v týmu Oracle APEX Development. Tento blok přednášek uzavřel vedoucí vývoje v APEX Solutions Adam Brentner, který ukázal jak na verzování APEX aplikací. Poté následoval oběd.

Vladimír Opolský, IT programátor databázového týmu v ČSOB a.s., přednáší na APEX day 3.0
Vladimír Opolský, IT programátor databázového týmu v ČSOB a.s., přednáší na APEX day 3.0

První přednášku po obědě s názvem „PWA” měl opět CEO APEX solutions Ing. Kamil Schvarcz. Následoval OPEN Mic a Q&A s moderátory Ronny Weissem a Ing. Kamilem Schvarczem, kde byl prostor na dotazy od ostatních účastníků konference, stejně tak od organizátorů a vývojářů APEXu ze společnosti Oracle.

Závěrečný blok přednášek odstartoval René Santoris, Senior PL/SQL developer v APEX Solutions, s přednáškou „REST a microservices”. V poslední přednášce Piotr Kurzynoga představil možnosti nasazení APEXu s umělou inteligencí (AI). Poté jednatel APEX solutions uzavřel závěrečným slovem konferenční část programu.

Na úplný závěr konferenčního dne pořadatel připravil afterparty s bohatým občerstvením a otevřeným barem. Ta proběhla formou volné zábavy.

APEX day 3.0 Buďte inovativní konference

Napsat komentář