Agrofert kupuje rumunského obchodníka s obilím East Grain

East Grain

Český holding Agrofert získá 65 procent kapitálu rumunského obchodníka s obilím a olejninami East Grain. Píše to dnes s odkazem na prohlášení rumunské firmy server Romania-Insider. Hodnotu operace firmy nezveřejnily, podle samotné firmy by se mohlo jednat o jednu z největších zahraničních investic do rumunského zemědělského a potravinářského odvětví za uplynulý rok.

Agrofert získá většinový podíl ve firmě především skrze upsání navýšení kapitálu, uvedla rumunská firma. Operaci ještě musí schválit regulační orgány.

East Grain má své sídlo v Rumunsko a je aktivní také v Srbsku a Maďarsku. Její hlavní aktivitou je obchod s obilím a olejninami. Poskytuje však i další služby v logistice či skladování zemědělských komodit. Letos na jaře firma oznámila, že její příjmy dosáhly více než jedné miliardy rumunských lei (zhruba pět miliard korun).

Holding Agrofert v současnosti sdružuje na 250 firem z oblastí chemie, potravinářství, zemědělství, pozemní techniky, dopravy a technologií, lesnictví a dřevařství, obnovitelných zdrojů a médií. Je aktivní v České republice i na Slovensku, v Maďarsku, Polsku a Německu. Jeho zakladatelem je bývalý premiér Andrej Babiš.

TZ

Napsat komentář