Zlínský kraj vloni hospodařil s přebytkem 1,281 miliardy korun

Kladným výsledkem skončilo hospodaření Zlínského kraje v loňském roce, kraj dosáhl přebytku 1,281 miliardy korun. Vyplývá to ze závěrečného účtu kraje za rok 2023, který v pondělí 17. června schválili zastupitelé. Celkové příjmy kraje dosáhly 21,173 miliardy korun, celkové výdaje 19,892 miliardy.

„Jsem velmi rád, že se nám nakonec podařilo dosáhnout kladného výsledku hospodaření, a to díky vyšším příjmům ze sdílených daní, ale také uvážlivým nakládáním s penězi a úsporou v provozních výdajích. Peníze neprojídáme, ale investujeme. Během našeho funkčního období je jasný trend zvyšování objemu investic. Navíc v příštích letech chystáme velké investiční akce do modernizace krajského majetku v objemu 20 miliard korun, z toho 9 miliard do našich čtyř nemocnic. Chováme se tedy ke krajským financí s péčí řádného hospodáře. Projekty už máme připravené,“ informoval náměstek hejtmana David Vychytil, zodpovědný za oblast krajských financí.

Kraji se také daří snižovat své zadlužení, to meziročně kleslo o 174 milionů a k 31. prosince 2023 činilo 1,899 miliardy korun.

TZ/Zlínský kraj

Zdroj: eGOVERNMENT.NEWS  

​ 

Napsat komentář