Yoram Schwarz se ujme vedení pojišťovny a penzijní společnosti NN ČR

Yoram Schwarz bude k 1. dubnu 2023 jmenován generálním ředitelem NN v České republice, po získání nezbytných regulatorních souhlasů. V čele NN pojišťovny a penzijní společnosti vystřídá Mauricka Schellekense, kterému v Česku končí pětiletý mandát. Schellekens naopak nahradí Yorama Schwarze v jeho současné funkci v rámci mezinárodní finanční skupiny NN Group, a stane se tak k 1. dubnu generálním ředitelem nizozemské pojišťovny Movir. Ta se specializuje na individuální pojištění invalidity pro vysoce kvalifikované lékařské a byznysové profesionály.

Yoram Schwarz (42) přebírá vedení třetí největší životní pojišťovny a penzijní společnosti NN v ČR s cílem dále rozvíjet kvalitu klientského přístupu a služeb a posilovat tak pozici NN na českém trhu. Yoram pracuje v NN Group od roku 2005. Zastával několik manažerských pozic v Nationale-Nederlanden a v roce 2015 byl jmenován ředitelem pro strategii a marketing a zaměstnanecké benefity v divizi životního pojištění nizozemské NN. V roce 2017 převzal roli ředitele pro strategii a integraci divize neživotního pojištění NN a po akvizici pojišťovny Delta Lloyd vedl integraci obou neživotních pojišťoven. V roce 2018 byl jmenován generálním ředitelem společnosti Movir, uznávaného poskytovatele individuálního pojištění invalidity a vážných úrazů v Nizozemsku. V této roli vedl integraci čtyř společností specializovaných na invaliditu do společnosti Movir. Společně se svým týmem vrátil ziskovost Moviru do černých čísel a zároveň se zasadil o změnu firemní kultury se zaměřením na inovace.

Maurick Schellekens (46) se stane novým generálním ředitelem pojišťovny Movir, jež se zaměřuje na vysoce specializované pojistné produkty pro experty z různých oborů. Ve skupině NN pracuje od roku 2006. Začínal jako manažer pojistných rizik v amsterdamské centrále tehdejší ING Insurance Central Europe. V roce 2011 se ujal vedení oblasti řízení rizik v ING/NN v Rumunsku a od roku 2013 tam působil v roli finančního ředitele. Do NN v Česku nastoupil v srpnu 2016 jako ředitel financí. Od ledna 2018 je generálním ředitelem NN Penzijní společnosti a NN Životní pojišťovny, která je po spojení s Aegonem třetí největší životní pojišťovnou v Česku. Kromě úspěšné integrace obou pojišťoven se zasadil o kvalitnější a dostupnější služby i produktovou nabídku, a to především díky soustředěnému zaměření na potřeby klientů, ale také digitalizaci a vývoj souvisejících informačních systémů.

„Rád bych poděkoval Maurickovi za jeho cenný přínos a posílení pozice NN na trhu v České republice. Přeji mu vše nejlepší v jeho nové roli v rámci NN a zároveň se těším na spolupráci s Yoramem na dalším rozvoji naší nabídky pro české klienty,“ říká Fabian Rupprecht, generální ředitel divize International Insurance v NN Group.

TZ

Zdroj: JOBS NETWORK NEWS

Napsat komentář

konference Future Cyber Defence 12. 10. 2023
Events

Future Cyber Defence

Jako mediální partneři Vás zveme na panelovou diskusi Future Cyber Defence, která navazuje na konferenci SCADA SECURITY a předchází konferencím připravovaným na rok 2024. Jednotlivá

Číst dále »
Generated by Feedzy