Yieldigo se dostalo do amerického akcelerátoru Alchemist

Yieldigo B2BNN

Po nedávném jmenování společnosti Yieldigo americkou společností Gartner do světového výběru Cool Vendor se Yieldigo dostalo do amerického Alchemist akcelerátoru v Silicon Valley. Jedná se teprve o druhého českého zástupce v tomto akcelerátoru. Alchemist je globálně vnímán jako světová jednička v oblasti B2B startupů.

Harvard Business Review zařadil Alchemist mezi 5 nejlepších akcelerátorů v USA. Z celého světa jeho branami projde méně než 5 % startupů. Do Alchemist startupu investují nejprominentnější světové VC fondy a společnosti jako Sapphire Ventures, Andreessen Horowitz, Alta, Citrix nebo Redpoint Ventures.

CEO společnosti Yieldigo David Klečka k přijetí do akcelerátoru říká: „Vnímám to jako důkaz, že tvrdě pracujeme na smysluplném projektu. Alchemist klade enormní důraz na vizi a samotný tým, zdali je odhodlaný ji realizovat. Velké díky za dosavadní cestu tak patří vedle našich zákazníků hlavně špičkovému týmu, který každý den mění status quo ve světě softwaru pro výpočet cen.“

V době svého založení (2016) získalo Yieldigo investici od českého Patera (bývalé Logio Holding) a další pak od českého investičního fondu Bohemia Venture Capital, za nímž stojí známý český miliardář Tomáš Krsek.

„Těší mě vidět chytré české hlavy, jak se prosazují na mezinárodní scéně. Pochopitelně vím, nad čím kluci z Yieldiga každý den přemýšlejí a co je jejich vizí. Jejich cestu pečlivě sleduji a snažím se je podporovat,“ říká Tomáš Krsek.

Yieldigo je vysoce specializovaný software v oblasti tzv. Narrow AI pro optimalizaci cen. Aktuálně ho využívá přes dvacet online i kamenných řetězců, drogerií a lékáren. Na základě strojového učení a analýzy big data je software schopný simulovat nákupní rozhodování jejich zákazníků a pomáhat tak efektivně řídit ceny. V blízké budoucnosti se Yieldigo chystá své algoritmy otestovat také v odvětvích, jako jsou fashion nebo elektro.

Napsat komentář