XXIV. ročník konference ISSS bude akcentovat kyberbezpečnost

Elektronizace zdravotnictví, oblast eGovernmentu, a především pak kyberbezpečnost budou klíčovými tématy na konferenci ISSS 2022.  Politici a odborníci tato témata budou diskutovat na 24. ročníku konference ISSS – jedné z největších konferencí svého druhu ve střední a východní Evropě, která se už tradičně odehrává v královéhradeckém Kongresovém centru Aldis. Generálním partnerem je opět Česká spořitelna. Partnerem projektu je město Hradec Králové a podporuje ho Královéhradecký kraj.

Letošnímu ročníku poskytli záštitu předseda vlády České republiky Petr Fiala, Miloš Vystrčil, předseda Senátu Parlamentu České republiky, Ivan Bartoš, místopředseda vlády a ministr pro místní rozvoj, Vít Rakušan, 1. místopředseda vlády a ministr vnitra a ministr průmyslu a dopravy Jozef Síkela.

Na konferenci členové vlády představí své vize ohledně digitalizace veřejné správy, datové řízení, eGovernment, elektronizaci zdravotnictví a v neposlední řadě kyberbezpečnost.

Právě ta je aktuálním a důležitým tématem, které se především kvůli ruské agresi na Ukrajině a s ní spojenou změnou bezpečnostního paradigmatu dostává do popředí. Vlády, a to nejen ta česká, do ochrany citlivých státních dat před útočníky budou investovat výhledově více finančních i personálních prostředků.

„Pokud mámě zmínit třeba jen některá z podstatných témat letošního ročníku, pak v současném dění se jasně ukazuje potřebnost zajištění dostatečné kybernetické bezpečnosti veřejné správy, a to nejen pro centrální úřady nebo kraje, ale i pro menší samosprávné celky až na úroveň jednotlivých uživatelů. Zároveň se budeme na konferenci – mimo jiné – zabývat otázkou, jak využít existující systémy původně určené pro řízení protiepidemických opatření k jiným účelům, aktuálně například řízené zvládnutí uprchlické vlny,“ doplňuje Vojtěch Dvořáček, programový ředitel konference ISSS.

Zdroj: eGOVERNMENT NETWORK NEWS

Napsat komentář

konference Future Cyber Defence 12. 10. 2023
Events

Future Cyber Defence

Jako mediální partneři Vás zveme na panelovou diskusi Future Cyber Defence, která navazuje na konferenci SCADA SECURITY a předchází konferencím připravovaným na rok 2024. Jednotlivá

Číst dále »
Generated by Feedzy