WhatsApp spouští novou funkci Business Search a rozšiřuje platby In-Stream

Vzhledem k tomu, že se zapojení sociálních médií stále více přesouvá do zpráv, Meta již označila své záměry maximalizovat obchodní příležitosti v zasílání zpráv, včetně reklam typu Click-to-Message a dalších nástrojů pro přímé připojení.

Tento tlak se rozšíří také na WhatsApp a usnadní další podnikání na nejpopulárnější platformě pro zasílání zpráv na světě. A v této souvislosti, na vůbec prvním WhatsApp Business Summitu v Brazílii, generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg oznámil novou aktualizaci, která uživatelům WhatsApp umožní vyhledávat firmy – podle kategorie nebo názvu – přímo v uživatelském rozhraní WhatsApp.

Nyní budou uživatelé moci vyhledávat firmy ve vyhrazeném prvku, který je přístupný prostřednictvím funkce vyhledávání v aplikaci. Funkce vyhledávání bude zahrnovat mini-mapu, takže si můžete prohlédnout blízké podniky, spolu s filtry kategorií a ověřenými firemními účty, což usnadní přístup k různým možnostem nakupování v aplikaci.

Jak vysvětlil WhatsApp: „Vyhledávání firem jsme vytvořili způsobem, který chrání soukromí lidí. To, co hledáte, je zpracováno způsobem, který nelze propojit zpět s vaším účtem. Pro začátek přinášíme možnost vyhledat firmu do Brazílie, Indonésie, Mexika a Spojeného království, kde lidé mohou najít společnosti pomocí naší platformy WhatsApp Business. V Brazílii pomůže vyhledávání lidem také najít malé firmy.“

To by mohlo poskytnout velkou podporu pro podniky, které chtějí používat WhatsApp jako nástroj pro připojení – a s rostoucím využíváním WhatsApp, zejména v USA, by to nyní mohlo být mnohem důležitější.

Protože jak bylo uvedeno, lidé sdílejí méně aktualizací na svých sociálních feedech a mnohem více do soukromých DM skupin. Zuckerberg skutečně říká, že sociální kanály se stále více stávají platformami pro objevování, a s ohledem na to se může stát, že uživatelé jsou nyní otevřenější i pro zapojení se značkami ve svých DM.

Přinejmenším se pravděpodobně vyplatí přidat WhatsApp jako možnost připojení a tyto nové prvky objevování, jakmile budou plně zavedeny, by také mohly poskytnout větší impuls pro vaši firmu.

Kromě toho Meta říká, že také rozšiřuje platby WhatsApp. „Nakonec chceme, aby lidé mohli provádět bezpečnou platbu přímo z chatu svou kreditní nebo debetní kartou. Nedávno jsme tuto službu spustili v Indii a jsme rádi, že ji nyní testujeme v Brazílii s několika platebními partnery. Tato bezproblémová pokladna změní hru pro lidi a firmy, které chtějí nakupovat a prodávat na WhatsApp, aniž by museli chodit na web, otevírat jinou aplikaci nebo platit osobně.“

Zdroj: socialmediatoday.com

Napsat komentář