WhatsApp dostal v Irsku pokutu kvůli zákonu na ochranu soukromí

Irský úřad pro ochranu osobních údajů (DPC) vyměřil provozovateli aplikace pro zasílání zpráv WhatsApp pokutu 5,5 milionu eur (131,6 milionu Kč). Firma, která patří americké společnosti Meta Platforms, podle něj znovu porušila zákony Evropské unie na ochranu soukromí. Úřad to oznámil v tiskové zprávě.

DPC je hlavním regulátorem pro ochranu osobních údajů pro mnoho největších technologických společností působících v Evropské unii. Úřad uvedl, že WhatsApp musí přehodnotit, jak používá osobní údaje pro vylepšení svých služeb.

Rozhodnutí irského úřadu se řídí podobným nařízením ze začátku tohoto měsíce určeným provozovatelům aplikací Facebook a Instagram, které také patří Metě. V něm se uvádí, že společnost Meta Platforms musí přehodnotit právní základ, podle kterého cílí reklamu prostřednictvím používání osobních údajů.

Irský úřad pro ochranu osobních údajů v září 2021 vyměřil WhatsAppu pokutu 225 milionů eur za pochybení, která spadají do stejného časového období, jako popisovala stížnost, kterou řešil dnes. Firmě Meta Platforms už DPC vyměřil pokuty celkem za 1,3 miliardy eur. Úřad vyšetřuje dalších deset stížností ohledně jejích služeb.

TZ

Napsat komentář