Výhercem celostátního kola Zlatého erbu 2024 je Plzeň

[[{“value”:”

Na konferenci ISSS 2024 v Hradci Králové výherci celostátního kola Zlatého erbu 2024, soutěže o nejlepší webový portál, převzali během pondělního galavečera 13. května 2024 ocenění. Letos se konal 26. ročník, ve kterém se hodnotilo ve 12 krajích, celkem se hodnotilo 287 obcí, z toho pak 168 obcí s rozšířenou působností. V této kategorii zvítězila Plzeň. V kategorii obcí, které nemají rozšířenou působnost, zvítězil Poděšín. Cenu Jana Savického za nejlepší zvládnutí kritéria povinné informace získala obec Mnetěš. Cena veřejnosti pak putovala do Moravských Budějovic a Líšťan.

V rámci celostátního kola soutěžilo 11 obcí s rozšířenou působností (Bohumín, Chomutov, Jičín, Karlovy Vary, Liberec, Nymburk, Olomouc, Pardubice, Plzeň, Třebíč, Zlín) a Praha 10. Podruhé mohla přes digitální identitu hlasovat i veřejnost, tentokrát pouze v jednom kole. Pro svá města hlasovalo téměř 700 osob.

Letos soutěž Zlatý erb zaštítil Svaz měst a obcí ČR, Asociace krajů ČR a Sdružení místních samospráv ČR, hlavním organizátorem byl spolek Český zavináč, hlavním partnerem byla IT společnost Gordic a hlavními mediálními partnery byly Deník veřejné správy a měsíčník PRO města a obce. Spolupořádala ji firma Triada.

Ročník kyberbezpečnosti

Soutěž Zlatý erb pokračovala v tradici toho, že každý ročník je věnovaný v ICT sféře aktuálnímu a probíranému tématu. Letos se poroty zaměřily na kyberbezpečnost. Další novinkou byla kategorie sociálních sítí, které obce mnohem více než v minulosti využívají k informování a přímé komunikaci s občany.

„Letos jsme značně rozšířili hodnotící metodiku, do které jsme zařadili zcela nový přístup a kritéria. Poprvé jsme hodnotili uveřejňování informací prostřednictvím sociálních sítí. Dále jsme se zaměřili na poskytování informací prostřednictvím webových portálů měst a obcí pro cílovou skupinu „podnikatel“ s cílem ohodnotit, jak města a obce podporují trend snižování administrativní zátěže u podnikatelů a také na využívání identity občana pro přihlašování se do lokálních portálů občana, které města a obce více zavádějí. Poslední novinkou byla prémiová kritéria, která přičítala body v případě, že obec dosáhla určitých hodnot ve vybraných kritériích,“ říká ředitel soutěže Zlatý erb Martin Lukáš.

Vítězové kategorií

V kategorii nejlepší webový portál obce s rozšířenou působností zvítězila Plzeň, druhý byl Liberec a třetí skončily Karlovy Vary. Za obce, které nemají rozšířenou působnost, se jako první umístila obec Poděšín z Kraje Vysočina, druhé bylo město Bystřice ze Středočeského kraje a třetí obec Mnetěš z Ústeckého kraje. Cena veřejnosti pak putovala do Moravských Budějovic a Líšťan. Cenu Jana Savického za nejlepší zvládnutí kritéria povinné informace získala obec Mnetěš.

„Vítězství v soutěži Zlatý erb si velmi vážíme, protože je to největší možné ocenění v oboru a dává nám to motivaci pro další ročníky. Web děláme hlavně pro naše občany a jsme rádi, že je pro ně jednoduché ho používat,“ řekl Jaroslav Dočekal, správce webu obce Poděšín.

Nejlepší webový portál obce s rozšířenou působností

Plzeň
Liberec
Karlovy Vary

Nejlepší webový portál obce, která nemá rozšířenou působnost

Poděšín
Bystřice
Mnetěš

TZ

Zdroj: eGOVERNMENT.NEWS“}]] 

​ 

Napsat komentář