VŠE se stále více prosazuje v oborových mezinárodních žebříčcích

VŠE

Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE) v průběhu několika dní uspěla hned v několika mezinárodních žebříčcích. Nejprve v letošním jubilejním 10. ročníku mezinárodního žebříčku Eduniversal získala první místo a zároveň titul nejlepší ekonomické univerzity ze zemí východoevropského regionu. V minulém týdnu se pak umístila ve specializovaném oborovém hodnocení navazujících magisterských programů Business Masters Ranking společnosti QS, a to pro oblast finance, management a business analytics. Posledním úspěchem je umístění mezi 95 nejlepšími evropskými byznys školami v žebříčku „Financial Times European Business Schools 2017“.

V žebříčku Eduniversal VŠE potvrdila svou vysokou úroveň a zopakovala úspěch z roku 2015, kdy se taky umístila na prvním místě. V hodnocení Eduniversal se přitom VŠE pravidelně umisťuje mezi trojicí nejlepších škol příslušné geografické oblasti již od roku 2009. Prvním krokem v sestavování každoročního žebříčku je výběr 1 000 nejlepších vysokých, který provádí jedenáctičlenná mezinárodní vědecká komise (The International Scientific Committee, ISC). Tyto školy jsou následně v každé zemi klasifikovány tzv. Palmes of Excellence na základě řady kritérií, kterými je měřena míra jejich internacionalizace, reputace a známost školy v příslušném regionu, ale i kvalita. Třetím neméně důležitým krokem je poté volba rektorů a děkanů vybraných 1 000 vysokých škol.

V případě specializovaného oborového hodnocení navazujících magisterských programů Business Masters Ranking společnosti QS uspěla VŠE ve dvou kategoriích. Mezi nejlepšími studijními programy se umístily navazující magisterské obory Fakulty financí a účetnictví a Fakulty podnikohospodářské. Pro rok 2018 QS zveřejnilo hodnocení 122 magisterských programů pro oblast management a 131 programů pro oblast finance. Přesné pořadí je uvedeno u první stovky. Program CEMS, který je na VŠE realizován Fakultou podnikohospodářskou (uzávěrka přihlášek do programu International Management je 28. února 2018), se v oblasti management umístil na 8. příčce. Ostatní programy VŠE se umístily v kategorii 100+. Zastoupení zemí střední a východní Evropy je minimální, úspěšné jsou tradiční Business Schools ze zemí západní Evropy a USA.

Hodnocení žebříčku „Financial Times European Business Schools 2017“ bylo publikováno v pondělí 4. prosince a vychází z údajů poskytovaných vysokými školami a jejich absolventy. Hlavními kritérii jsou kvalita magisterského studia, kvalita MBA a exekutivního vzdělávání, plat absolventů a jeho dynamika a dále zejména kvalifikační struktura (podíl učitelů s titulem Ph.D. a počet zahraničních pedagogů) či zastoupení žen v pedagogickém sboru. VŠE reprezentovaná Fakultou podnikohospodářskou se v žebříčku umístila na 86. místě. Oproti loňskému roku si polepšila o dvě místa.

Cílem výše zmíněných rankingů je poskytnout zájemcům o studium i odborné veřejnosti celosvětový přehled o špičkových univerzitách a možnostech získání kvalitního manažerského vzdělání. Fakt, že v jejich rámci VŠE již tradičně obsazuje důležité příčky, vypovídá o kontinuální kvalitě poskytovaného vzdělání i vysoké úrovni nabízených programů.

Zdroj: vse.cz

Napsat komentář