Verbatim představuje ekologicky šetrný materiál DURABIO

DURABIO

Společnost Verbatim oznámila uvedení tiskové struny DURABIO určené pro 3D tisk technologií FFF (Fused Filament Fabrication). Jedná se o transparentní technický materiál, jehož základem je Bio složka, vyvinutý mateřskou společností Mitsubishi Chemical, který kombinuje vlastnosti polykarbonátu (PC) a polymethakrylátu (PMMA). Výsledkem je materiál, který má vynikající optické a mechanické vlastnosti, vysokou odolnost proti teplu, poškrábání a oděru, ale i vynikající přenos světla a odolnost proti UV záření. Materiál bude k dispozici v transparentním a vysoce lesklém klavírním černém a rovněž bílém provedení.

Společnost Mitsubishi Chemical materiál DURABIO původně vyvinula jako náhradu za sklo, který se již ujal v automobilovém průmyslu a při výrobě mobilních telefonů, a to zejména pro části, jako jsou dotykové obrazovky, konzole a palubní desky či vnější mřížky chladičů. DURABIO neobsahuje BPA (Bisfenol A) a je založen na obnovitelných zdrojích. Jako hlavní monomer využívá odvozeninu z glukózy Isosorbid, což je obzvláště zajímavé pro zákazníky, kteří jsou ohleduplní k životnímu prostředí. Dostupnost tohoto materiálu nově také v podobě 3D tiskové struny usnadní designérům vývoj nových funkčních modelů a prototypů pomocí stejného materiálu, který bude následně použit pro sériovou výrobu.

“Cílem společnosti Verbatim je otevírat nové trhy v rámci odvětví 3D tisku. Klíčovou součástí tohoto úsilí je uvádění nových specializovaných 3D tiskových materiálů vyvinutých firmou Mitsubishi Chemical, z nichž DURABIO je nejnovějším zajímavým přírůstkem,” řekl Hidetaka Yabe, prezident společnosti Verbatim GmbH.

Vzorky 3D tiskové struny DURABIO budou zákazníkům k dispozici na výstavě FORMNEXT, přičemž dodávky v masovém objemu budou k dispozici od ledna 2019. Další nové materiály, které Verbatim brzy představí, zahrnují PET-G a vysokorychlostní PLA.