Ve Vrchlabí byly vyrobeny už dva miliony dvojspojkových převodovek

SKODA-AUTO-produces-two-millionth-DQ-200-1

Závod ve Vrchlabí od zahájení výroby v září roku 2012 vyrobil dva milióny dvojspojkových převodovek DQ 200 (DSG). Převodovka DQ 200 se používá v mnoha modelech značky Škoda i v dalších vozech koncernu Volkswagen. V současné době vyrábí závod ve Vrchlabí 2200 převodovek denně.

Dvojspojková převodovka DQ 200 je v rámci celého automobilového průmyslu považována za jednu z nejmodernějších převodovek svého druhu. Přesvědčí nejen změnou převodového stupně během několika milisekund, ale také špičkovým komfortem řazení.

Závod společnosti Škoda Auto ve Vrchlabí patří mezi nejmodernější výrobní závody v koncernu Volkswagen a se svými zhruba 1000 zaměstnanci je také jedním z nejvýznamnějších průmyslových zaměstnavatelů ve východočeském regionu. Ve výrobě závod sází na moderní technologie, jako například na kooperující roboty. Ty zaměstnance podporují při vkládání řadícího pístu, jedné z nejcitlivějších činností ve výrobě převodovek. Takzvaný manipulační robot naproti tomu zásobuje desítky strojů díly a prázdné obaly přepravuje zpět do skladu. V této souvislosti lze také uvést automaticky řízené logistické vozidlo a vysoce moderní IT systém „Transparentní továrna“. Ten byl po tříleté přípravné fázi úspěšně implementován v listopadu minulého roku. Škoda Auto kromě toho v Mladé Boleslavi nedávno otevřela nové zkušební stavy pro převodovky.

Vrchlabský závod je součástí výrobní sítě společnosti Škoda Auto již více než 70 let. Transformace závodu na výrobu vozů v závod na výrobu komponentů proběhla v roce 2012. Během 18 měsíců byla vybudována nová výrobní hala a stávající haly byly modernizovány. Za rychlou přípravu výroby převodovek DQ 200 a dynamický rozvoj byl závod ve Vrchlabí v roce 2015 zvolen „Továrnou roku“. Tato cena patří mezi nejprestižnější ocenění v rámci evropského zpracovatelského průmyslu.

V uplynulých pěti letech investovala společnost ŠKODA AUTO spolu s koncernem Volkswagen do výroby převodovek DQ 200 zhruba 250 milionů eur – do přestavby výrobních hal, do technického zařízení, do tréninkového centra výroby převodovek a do oblasti logistiky.

-LiM

Napsat komentář