Varroc otevřela novou halu na výrobu zadních a mlhových světel

Varroc Lighting Systems

Společnost Varroc Lighting Systems otevřela novou halu na výrobu zadních a mlhových světel. Hala o celkové rozloze 7 200 m² s plánovanou roční výrobní kapacitou 1 milion kusů splňuje nejvyšší standardy ve výrobní logistice, automatizaci a bezpečnosti v Moravskoslezském kraji.

Nové výrobní prostory postavené v duchu zásad Průmyslu 4.0 jsou jedním z nejmodernějších specializovaných pracovišť nejen v regionu, ale v celé České republice. Hala M8 byla navržena tak, aby díky synergii automatizovaných výrobních linek a schopnostem zaměstnanců umožnila dosahovat nejvyšší úrovně efektivity a čistoty, a zároveň umožňovala flexibilitu a variabilitu výroby.

„Vliv technologií v oblasti osvětlení rychle roste a my nyní vyvíjíme produkty s integrovanými senzory a kamerami pro autonomní vozidla,“ říká Todd Morgan, Viceprezident pro globální vývoj produktů společnosti Varroc Lighting Systems. „Narůstající komplexnost vyžaduje, aby naši inženýři a celý výrobní tým spolupracovali více než kdy dřív. Globální centrum excelence společnosti Varroc se sídlem v České republice nám spolu s našimi největšími výrobními závody dává jedinečnou příležitost rozvíjet špičkové technologie za konkurenceschopné ceny.“

„Nová výrobní hala podpoří naše transformační úsilí a my tak budeme schopni ještě lépe reagovat na požadavky našich zákazníků. Kombinace nejmodernějších technologií, uspořádání prostorů a logistického řetězce haly znamená vysokou flexibilitu pro nové zakázky a zvyšování schopnosti celé společnosti,“ uvedl Kristijan Fiket, Viceprezident pro Evropské závody.

Díky využití posledních trendů v průmyslové architektuře se podařilo efektivně uspořádat vstřikovací lisy, pokovovací stroje, svařovací zařízení i navazující montážní linky. Největší novinkou v rámci organizace práce a logistiky je inteligentní kontrola výroby prostřednictvím tzv. Virtual Factory (virtuální továrna). Jedná se o originální systém vyvinutý ve společnosti Varroc, který urychluje proces odstraňování problémů tím, že umožňuje operátorům zavolat pomoc nadřízeného stisknutím jednoho tlačítka. To přispívá k posílení schopností obsluhovat linku rychleji a bez přerušení výroby.

„Nová hala poskytne při plné kapacitě výroby, kterou očekáváme dosáhnout v horizontu jednoho roku, přibližně 350 nových pracovních míst. Kromě pozic ve výrobě nabídneme současně pracovní uplatnění pro odborníky, kteří mají technické vzdělání nebo se chtějí dále rozvíjet ve své kariéře na technických pozicích s vyšší přidanou hodnotou,“ uvedla Zuzana Vitamvásová, European HR Director, Varroc Lighting Systems.

Napsat komentář

konference Future Cyber Defence 12. 10. 2023
Events

Future Cyber Defence

Jako mediální partneři Vás zveme na panelovou diskusi Future Cyber Defence, která navazuje na konferenci SCADA SECURITY a předchází konferencím připravovaným na rok 2024. Jednotlivá

Číst dále »