V4 Startup Force nabízí regionálním startupům získat zkušenosti v zahraničí

V4 Startup Force

Vybrané regionální startupy mají unikátní příležitost posbírat cenné zkušenosti v zahraničí, a to díky programu V4 Startup Force. Ten po loňské vydařené premiéře opět spouští maďarský Design Terminal ve spolupráci s partnery, mezi které se řadí i český inkubátor UP21. Program pomáhá startupům ze zemí visegrádské čtyřky navázat vztahy s korporacemi aktivními v regionu a potenciálními lokálními partnery. Rovněž pomáhá propagovat posilování obchodních vztahů mezi partnerskými zeměmi.

Program má propojovat startupové komunity zemí visegrádské čtyřky, Design Terminal si právě proto vybral UP21 jako zástupce české startupové komunity. Dále pak navázal spolupráci s polským MIT Enterprise Forum CEE a slovenským Campus Cowork. To vše se děje s podporou Mezinárodního visegrádského fondu. Mezi hlavní cíle organizátorů patří popularizace inovací a investičních příležitostí v regionu, stejně jako podpora regionálního startupového ekosystému.

V4 Startup Force začíná 6. května v Budapešti, následně se pak zástupci startupů vydají na 10denní okružní cestu po hlavních městech V4, kde se setkají s největšími jmény lokálního byznysu a startupového ekosystému. Při každé zastávce proběhne setkání s mentory ze startupového světa i korporátní sféry, kteří budou zúčastněným pomáhat v rozvoji jejich byznysu a sdílet s nimi zkušenosti během specializovaných seminářů. Oproti minulému ročníku dojde navíc k jedné větší změně, klíčovou roli převezme po Budapešti Bratislava.

V4 Startup Force představuje především možnost cestovat po hlavních městech zemí visegrádské čtyřky a při každé zastávce navazovat vztahy s korporacemi a investory aktivními v regionu. To vše ve spojení s intenzivním dvoutýdenním mentoringem, který provede účastníky důležitými fázemi života startupu. Celý program je bezplatný a pomáhá prosadit se na globálním trhu s řešeními, která odráží nejnovější trendy a mohou tak nalézt uplatnění i u velkých korporací.

Napsat komentář