Úspěch v Polsku, Apple Pay a 2 miliardy

Twisto Apple Google Pay

Twisto zopakovalo více než dvojnásobný meziroční růst, ukazují konsolidované výsledky firmy za Česko a Polsko. U nás se firmě povedlo spuštění Apple Pay v první vlně a představení revolučních splátek. Polsko přineslo extrémně úspěšné představení platební karty, o kterou od října do konce roku projevilo zájem na 150 tisíc Poláků. Twisto za zákazníky loni zaplatilo přes 2 miliardy korun (81 milionů eur), to se rozdělilo celkově mezi 4 miliony transakcí, což je skoro 3krát více než v roce 2018.

Do roku 2024 dva a půl milionu zákazníků v regionu CEE a rok nato ukončit vydávání plastových karet, to jsou dva zásadní cíle, které si Twisto loni vytyčilo. Počet zákazníků je úkolem expanze a marketingu, bezplastové Twisto výrazně ovlivňuje především produktový vývoj a podporu mobilních a dalších moderních platebních metod. Již v březnu spustí Twisto v České Republice a Polsku Google Pay pro stávající zákazníky, v dubnu pak i pro nově příchozí. S Google Pay přijdou ruku v ruce virtuální karty, ale také nový design plastových karet. Twisto jednoduše věří, že dnes řada lidí plastovou kartu vlastně nepotřebuje. Samozřejmě že ne všude je infrastruktura na tento přístup připravena, ale ve velkých českých městech se člověk bez karty bez problémů obejde. A dle současného trendu bezkontaktních plateb lze očekávat, že za pět let bude infrastruktura připravena všude ve světě. Že je placení telefonem nebo nositelnou elektronikou obrovský trend, dokazuje i lednový průzkum mezi uživateli Apple Pay, 93 % zaplatí mobilem pokaždé, když to je možné.

Důležitým úkolem, který si Twisto dalo loni, je také rozbourat současný systém splátkových produktů na českém trhu. Vše online, v mobilu, intimně bez zbytečného prostředníka v podobě špatně informovaného poradce, tak funguje první verze splátkového produktu od Twista, kde si zákazníci mohou rozsplátkovat dle vlastních preferencí jakýkoli nákup nad tři tisíce korun na tři až dvanáct měsíců. Kdykoli během měsíce, přes mobil na pár kliknutí.

Twisto využilo v Polsku a u nás přes 600 tisíc lidí a více než 1 600 e-shopů. Twisto účet, což je hlavní tahák Twista, má nyní 140 tisíc lidí. Twisto účet dnes nabízí vedle online platby na jeden klik (Twisto Pay) také Apple Pay, fyzickou plastovou platební kartu, pokročilou platbu složenek (Twisto Snap), možnost rozdělení nákupu s přáteli (Twisto Split) a v neposlední řadě možnost rozdělení jakékoli platby do intimních splátek.

Napsat komentář