ÚOHS: Metodický den přilákal více než 600 zájemců o veřejné zadávání

ÚOHS Metodický den

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže dnes pořádal svůj první metodický den v oblasti veřejného zadávání. Online akce, na níž přednášeli experti z Úřadu a zástupce Ministerstva pro místní rozvoj, přilákala více než 600 sledujících.

Metodický den byl zaměřen na téma vymezení předmětu veřejné zakázky, a to i při zohlednění nově stanovené základní zásady v § 6 odst. 4 ZZVZ a požadavků na kvalifikovanost dodavatelů.

Účastníky přivítala místopředsedkyně Eva Kubišová a poté uvedl základní informace a organizační pokyny ředitel Odboru veřejných zakázek I Michal Kobza. Ústředním bodem dopoledního programu byla prezentace sestavená odborníky z Úřadu, po níž následovala přednáška Pavla Hermana z Ministerstva pro místní rozvoj.

Odpolední část sestávala z odpovědí na dotazy, které účastníci v předstihu zasílali na Úřad. Svá stanoviska k jednotlivým otázkám poskytovali ředitelé odborů ÚOHS – Markéta Dlouhá, Mojmír Florian, Michal Kobza, Iveta Pospíšiliková, Petr Védoda, Ministerstvo pro místní rozhvoj zastupoval Pavel Herman.

Prezentace, odpovědi na položené dotazy a další výstupy z metodického dne budou v dohledné době zveřejněny na internetových stránkách Úřadu.

TZ

Napsat komentář