Unikátní virtuální realita a nové vozy na Frankfurt Motor Show

skoda vision e

Na světově proslulé auto show v německém Frankfurtu odhalila automobilka ŠKODA AUTO koncept elektrického automobilu VISION E a také svůj nový přírůstek z kategorie SUV – KAROQ. 

ŠKODA ve spolupráci s agenturami Fallon a Adastra / PresentiGo umožnila návštěvníkům Frankfurt Motor Show zažít, jaké to je řídit auto budoucnosti – koncept elektrického modelu ŠKODA VISION E. To bylo umožněno díky využití nejnovějších technologií z oblasti virtuální reality – brýlí HTC Vive nebo rukavic Manus, díky kterým lze některé funkce auta ovládat s pomocí gest. Autentický zážitek byl zajištěn také díky pedálům, volantu a několika týdnům práce šikovných programátorů. Návštěvníci si mohli sednout do kokpitu vozu budoucnosti a díky sofistikované 3D animaci si vychutnali zážitek z jízdy.


“Máme velkou radost z toho, že můžeme představit koncept našeho elektrického vozu ŠKODA VISION E právě ve Frankfurtu. ŠKODA si zakládá na lidskosti a na tom, že nové technologie jí pomáhají spojovat se s lidmi a ukazovat jim, co mohou očekávat v blízké budoucnosti,” komentuje Thanh Vu Tran, Head of Global Communication Content and Strategy ve ŠKODA.

Společně s virtuální realitou Fallon vytvořil řadu dalších materiálů využitých při prezentaci značky ŠKODA AUTO – nachystal microsite, informační leták a emotivní video natočené ve spolupráci se světově proslulými umělci z Cirque Du Soleil.

ŠKODA AUTO také představila nejnovější přírůstek do svého portfolia v podobě modelu KAROQ. KAROQ je menším bratrem populárního SUV KODIAQ, který byl představen v roce 2016. Ačkoli byl KAROQ odhalen teprve v září, veřejnost jej stihla už pozitivně přijmout. Dokládá to například počet objednávek, které registrují dealeři napříč Evropou.

“Agentury Fallon a Etnetera pro ŠKODU přichystaly virtuální showroom, který využíval nejnovější zařízení pro virtuální realitu Google Daydream. Lidé si s jeho pomocí mohou poskládat svůj vlastní KAROQ. Je to první z aut, které můžete vidět v tomto virtuálním showroomu. Další modely budou následovat,” říká Zdeněk Mikeš, který je zodpovědný za Digital a CRM ve Fallon.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Napsat komentář