Uchopovače Gecko SP a VGC10

OnRobot b2bnn

Společnost OnRobot uvedla na trh dva nové produkty: adhezivní uchopovač Gecko Single Pad (SP) a podtlakový uchopovač VGC10. Oba dva koncové nástroje, které vycházejí z již existujících větších modelů, jsou určeny především do menších a stísněnějších výrobních prostor.

OnRobot Gecko SP je kompaktní verze inovativního uchopovače Gecko, který využívá efekt van der Waalsových sil, avšak s menším půdorysem pro práci ve stísněných prostorech. Uchopovač Gecko SP je dostupný ve třech velikostech – SP1, SP3 a SP5 – podle nosnosti v kilogramech. Je schopen uzvednout ploché, hladké, lesklé a perforované objekty. Vzhledem k tomu, že nezanechává žádné otisky na jejich povrchu, firmy mohou z výrobního procesu vynechat fázi čištění, což šetří čas a zvyšuje výkon výrobní linky. Mezi předměty, se kterými dokáže manipulovat, patří i perforované součásti jako tištěné spoje, hliníkové mřížky či hlavová těsnění, jež nelze uchopit podtlakovými uchopovači.

OnRobot VGC10 je postaven na oceňovaném vakuovém uchopovači VG10, přičemž model VGC10 je menší a lehčí. Nabízí stejnou nosnost až 15 kg a je proto ideální do stísněných prostředí či na menší robotická ramena. Se svými kompaktními rozměry a centrálním vzduchovým kanálem dokáže VGC10 uchopit a přemístit malé či komplikovaně tvarované produkty nebo snadno dosáhnout do úzkých mezer či otvorů. Zároveň lze použít k manipulaci s těžkými deskami z kovu či skla. Dva nezávisle řízené vzduchové kanály umožňují zákazníkům využít VGC10 jako duální uchopovač, který ve stejný okamžik uchopí jeden a pustí druhý předmět, nebo jako společný kanál pro výkonnější úchop.

Díky plně integrovaném softwaru postavenému na nedávno uvedené platformě One System Solution mohou zákazníci oba uchopovače velmi snadno a rychle nasadit a zprovoznit na rameni jakéhokoliv hlavního dodavatele kolaborativních a lehkých průmyslových robotů na trhu. Spolu s možností rychlého přenastavení na novou aplikaci tak poskytují maximální flexibilitu a schopnost promptně reagovat na požadavky zákazníků.

 

Napsat komentář