Twitter přidal ve 4. čtvrtletí 6 milionů uživatelů, celkový roční obrat překonal 5 miliard dolarů

Twitter active users revenue

Zdá se, že první čtvrtletí Twitteru po éře Jacka Dorseyho proběhlo v pořádku, platforma přidala 6 milionů dalších uživatelů a zaznamenala meziroční nárůst tržeb o 22 %. A i když je stále daleko od svých ambiciózních růstových cílů, existují určité pozitivní signály – zde je pohled na klíčové poznámky z výsledků hospodaření Twitteru za 4. čtvrtletí 2021.

Za prvé, o uživatelích – jak bylo uvedeno, Twitter přidal ve čtvrtletí o 6 milionů více uživatelů, čímž dosáhl 217 milionů mDAU.

Převážná většina růstu Twitteru pochází z mezinárodních trhů, přičemž platforma za poslední rok přidala pouze 1 milion amerických uživatelů. Ve skutečnosti používání Twitteru v USA zůstalo prakticky stejné od začátku roku 2020, kdy dosáhlo 36 milionů amerických uživatelů. Od té doby se pohybuje mezi 36 a 38 miliony, ale nepodařilo se mu získat výraznější dynamiku mezi americkým publikem.

To je problém, vezmeme-li v úvahu, že většina jeho příjmů stále pochází od uživatelů v USA.

Twitter dosáhl za čtvrtletí tržeb 1,57 miliardy dolarů, přičemž příjmy z reklamy dominovaly ve výši 1,41 miliardy dolarů.

Problémem však zůstává nedostatečný růst mezi americkým publikem, přičemž Twitter nabírá na síle v Indii a Asii, které byly dosud pro společnost regiony s nižšími příjmy.

Přečtěte si více: socialmediatoday.com

 

Zdroj: SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS

Napsat komentář