Twitter podle právníků Muska odmítá přijmout obnovenou nabídku na převzetí

Sociální síť Twitter odmítá přijmout obnovenou nabídku na převzetí od miliardáře Elona Muska za dříve dohodnutých 44 miliard USD (1,1 bilionu Kč). Řekli to právníci Elona Muska a požádali soud, aby zastavil nadcházející proces.

Musk znovu učinil nabídku na převzetí Twitteru v naději, že ukončí právní spor, který začal, když se Musk pokusil od dohody z letošního dubna odstoupit. Nabídka je však podmíněna získáním financování a ukončením soudních sporů.

Twitter uvedl, že hodlá dohodu za dojednanou cenu uzavřít, ale obě strany mají stále naplánované soudní řízení kvůli Muskovým dřívějším pokusům o ukončení dohody. Soud má začít 17. října. Soudkyně, která případu předsedá, ve uvedla, že bude nadále pokračovat v přípravě soudního řízení, protože žádná ze stran formálně nepožádala o zastavení.

Musk podle právníků požádal o přerušení soudního sporu do doby, než si zajistí financování. Podle soudního podání by mohla být dohoda uzavřena kolem 28. října.

Protože Twitter zažaloval Muska, aby ho donutil koupi dokončit poté, co se před čtyřmi měsíci pokusil z dohody vycouvat, není pravděpodobné, že by firma, jejíž akcionáři již obchod schválili, od dohody odstoupila. Spíše je pravděpodobně, že Twitter usiluje o ujištění z Muskovy strany, že to tentokrát myslí vážně a znovu neodstoupí, uvedla agentura AP.

Zdroj: allnews.cz

Foto: Shutterstock

Napsat komentář