Twisto spustilo platební kartu v Polsku

Twisto Polsko

Twisto dále expanduje v Polsku, v druhé polovině října spustilo platební kartu a mobilní aplikaci. Již v září pak představilo platební účet s možností odložení plateb. V Polsku funguje Twisto stejně jako v České republice a zákaznici do něj mohou přistupovat skrze webové rozhraní, mobilní aplikaci a využívají je pro internetové platby na více než 300 e-shopech. Cílem Twista je do roku 2022 mít půl milionu klientů s kartou.

Vstup na polský trh odstartovalo v srpnu loňského roku spuštění unikátní platební brány pro e-shopy s názvem iMoje ve spolupráci s ING Bank Śląski. Ta v sobě kombinuje, vedle možnosti platby kartou a převodem, také příležitost platit jedním kliknutím – pomocí Twisto Pay. Ti, kteří mají založený účet, mají vždy přehled o všech platbách a platí každý měsíc vše najednou. E-shop získává peníze ihned a zákazník Twistu platí až po vyzkoušení a v případě spokojenosti.

Polská Nikita a 27 tisíc e-shopů

Stejně jako v České republice, i v Polsku vyhodnocuje bonitu zákazníka engine Nikita skrze velká data a neuronové sítě, a to jen na základě jména, emailové adresy, obsahu nákupního košíku a dalších veřejně dostupných údajů. Díky tomu dokáže poskytnout unikátní platbu na 1 kliknutí.

Na polském trhu v současné době působí kolem dvaceti sedmi tisíc e-shopů a zhruba čtyřicet až padesát procent trhu dnes ovládá skupina Allegro. Trh očekává, že pozice Allegra bude postupem času klesat kvůli vzniku a posilování specializovaných e-shopů. Pro porovnání, u nás existuje zhruba čtyřicet tisíc e-shopů. Polsko, stejně jako Česko, má historicky největší podíl plateb dobírkou – zde vidí Twisto velký potenciál změny, i vedle nahrazení platebních tlačítek, která se ještě nepřizpůsobila nakupování a placení v mobilu.

Napsat komentář