Trh veřejné dopravy ITS v Evropě a USA dosáhne 4,3 miliardy eur

[[{“value”:”

Předpokládá se, že trh inteligentních dopravních systémů (ITS) veřejné dopravy v Evropě a Severní Americe do roku 2027 dosáhne 4,3 miliardy eur.

Podle poskytovatele průzkumu trhu IoT Berg byla odhadovaná tržní hodnota ITS nasazených v provozu veřejné dopravy v Evropě v roce 2022 2,15 miliardy EUR.

Při složeném ročním tempu růstu (CAGR) 6,3 procenta se očekává, že toto číslo do roku 2027 dosáhne 2,92 miliardy EUR. Podobně se předpokládá, že severoamerický trh ITS veřejné dopravy poroste s CAGR o 8,8 procenta z 0,88 EUR miliard v roce 2022 a v roce 2027 dosáhne 1,34 miliardy eur.

Berg Insight uvádí, že trh s ITS ve veřejné dopravě je ve fázi růstu, která bude pokračovat po celé prognózované období. Značné investice míří do elektrifikace vozového parku veřejné dopravy, která si pro bezproblémový provoz vyžádá sofistikovanější řešení ITS.

Kromě toho zvyšující se požadavky cestujících na pohodlí a dostupné informace v reálném čase přispívají k pozitivní situaci na trhu. Vlády v Evropě i Severní Americe považují veřejnou dopravu za prioritní oblast pro investice. Kanadská vláda například oznámila investici 2,75 miliardy dolarů (2 miliardy eur) do elektrických autobusů, školních autobusů a související dobíjecí infrastruktury v letech 2021–2026.

Berg poznamenává, že skupina mezinárodních poskytovatelů aftermarketových řešení se stala lídry na trhu ITS veřejné dopravy. Mezi hlavní poskytovatele v Evropě a Severní Americe patří kanadská Trapeze Group a německá INIT, které mají v obou regionech významné instalované základny.

Clever Devices and Conduent zaujímá vedoucí postavení na trhu ITS v severoamerické veřejné dopravě. První z nich se akvizicí rozšířila do Evropy a druhá je mezinárodním poskytovatelem systémů pro výběr jízdného.

Mezi další společnosti s významnými tržními podíly v Severní Americe patří Cubic Transportation Systems a Avail Technologies. Siemens Mobility je předním dodavatelem softwaru v Evropě i Severní Americe. Příklady velkých prodejců na národních trzích v Evropě zahrnují Equans a RATP Smart Systems, které zastávají přední pozice ve Francii.

IVU je významným hráčem především v německy mluvící části Evropy. Vix Technology, Flowbird a Ticketer jsou navíc hlavními poskytovateli na britském trhu. Mezi další významné hráče patří španělské skupiny GMV, Indra a Grupo ETRA; francouzský Thales; Atron v Německu; skandinávská telematika Fara, Pilotfish a Consat; a rakouské společnosti Swarco a Kontron Transportation.

Volvo Group a Daimler jsou navíc významnými hráči v segmentu OEM vozidel, zatímco společnosti jako Scania, Iveco, Gillig a New Flyer nabízejí pro své autobusy také některé konvenční telematické funkce OEM.

„Stále častěji vidíme, že řešení jsou vyvíjena s ohledem na standardizaci a interoperabilitu. Poskytovatelé ITS řešení nyní například běžně požadují označení shody od standardních organizací,“ řekl Caspar Jansson, IoT analytik společnosti Berg Insight.

ITS ekosystém

Interoperabilita otevírá mnoho nových možností pro různé zúčastněné strany v ekosystému ITS. Jansson dodal: „Snahy o standardizaci umožňují agenturám veřejné dopravy kombinovat konkurenční řešení od více dodavatelů v jejich sítích. Nyní bylo vypsáno první výběrové řízení, které výslovně požaduje, aby zařízení vyhovovalo standardu ITxPT.“

Berg Insight je specializovaná firma zabývající se průzkumem trhu M2M/IoT se sídlem ve Švédsku. Od roku 2004 se specializuje na všechny hlavní vertikály M2M/IoT, jako je správa vozového parku, automobilová telematika, chytré měření, chytré domácnosti, mobilní zdravotnictví a průmyslové M2M.

Zdroj: smartcitiesworld.net
Obrázek: AI

Zdroj: eGOVERNMENT.NEWS“}]] 

​ 

Napsat komentář