Tlačítka Harmony se zapustila

stojirenstvi

Plastové ovládací a signalizační přístroje Harmony XB5 jsou nyní k dispozici také v zapuštěném provedení. Jejich moderní design upoutá na první pohled, na ten druhý pak skvěle doplní pověstnou flexibilitu, jednoduchou montáž a robustní provedení tlačítek.

Ovládací a signalizační přístroje Harmony od Schneider Electric byly, jsou a budou první volbou náročných výrobců strojů, designu dbalých výrobců rozváděčů i požadavky neustále měnících koncových uživatelů. Na ovládací panely strojů a rozváděčů, stejně jako v rámci technologických celků a staveb, bylo instalováno již více než 400 000 000 ovládačů. Svým nezaměnitelným provedením, tradiční spolehlivostí a snadnou ovladatelností si jak kovová (Harmony XB4), tak plastová (Harmony XB5) tlačítka získala široké řady příznivců mezi konstruktéry, techniky, údržbáři i výrobními manažery. Další pak jistě přibydou letos – kdy na český a slovenský trh vstupuje Harmony XB5F („F“ jako „flush“) čili zapuštěné provedení řady Harmony XB5.

Nové – zapuštěné – provedení ovládacích a signalizačních přístrojů Harmony je určeno pro montáž do otvorů o průměru 30 mm. Zatímco obruba standardního provedení ovládačů (montáž do otvorů o průměru 22 mm) vystupuje nad panel cca 8,5 mm, „flush“ nováčkům stačí 3 mm. Jimi osazené ovládací panely strojů a rozváděče získávají nový – pozornost budící a k doteků vábící design. O snazší údržbě, typicky čištění stroje, ani nemluvě. Šanci na nový začátek usnadňuje Harmony XB5F také starším zařízením, typicky osazeným například nezapomenutelnou řadou T6 – stejný 30mm montážní otvor citelně zrychluje a zlevňuje rekonstrukci.

V zapuštěném provedení jsou k dispozici všechny základní ovládací prvky řady Harmony XB5:

  • ovládací hlavice stiskací s návratem nebo s funkcí Stiskni-stiskni,
  • ovládací hlavice otočné dvou i třípolohové, s pevnými pozicemi nebo s návratem do střední polohy,
  • ovládací hlavice otočné prosvětlené dvou i třípolohové s pevnými pozicemi nebo s návratem do střední polohy,
  • ovládací hlavice otočné se zámkem, s pevnými pozicemi nebo s návratem do střední polohy v černé barvě,
  • ovládací hlavice stiskací prosvětlené s návratem nebo s funkcí Stiskni-stiskni (čočky lícující, s přesahem nebo zapuštěné,
  • signálky (pouze pro integrovanou LED).

Harmony XB5F dokáže citelně zlepšit estetický dojem z každého zařízení, které „využije jejích služeb“. A to bez zvýšení nákladů na ovládací prvky jako takové – veškeré příslušenství (spojovací díl, spínací jednotky a objímky LED) má totiž společné se standardním provedením Harmony XB5 (resp. i Harmony XB4).

Další důraz na design: jasné barvy

Nové plastové ovládací a signalizační přístroje Harmony XB5F nelze přehlédnout. Tělo ovládací hlavice je v osvědčené antracitově šedé barvě. Hmatníky se nabízejí v barvách dle ČSN EN 60 204-1: černá, rudá, žlutá, bílá, modrá a zelená. U všech neprosvětlených ovládačů pak došlo ke změně v odstínech dvou barev. Nová modrá barva Pantone 298C a nová zelená barva Pantone 355C jsou pak prokazatelně jasněji rozpoznatelné i při větším znečištění ovládače. Změna se nevyhnula ani upevňovací matici. Její nová (opět) jasně zelená barva usnadňuje jak montáž v neosvětlených prostorech, tak identifikaci spolehlivého dodavatele. Všechny výše uvedené barvy – logicky tedy celé ovládače – vynikají vysokou stálostí a odolností vůči UV záření.

Napsat komentář