TikTok spolupracuje se společností Dentsu na novém řešení pro sledování výkonu kampaní

TikTok se snaží pomoci obchodníkům pokračovat ve sledování údajů o zapojení, navzdory postupnému odklonu od sledování pomocí souborů cookie, prostřednictvím nového partnerství se společností Dentsu, které bude poskytovat alternativní sledování webu prostřednictvím procesu „Digital X“ společnosti Dentsu.

Nový proces umožní inzerentům sledovat uživatelská data prostřednictvím rozhraní TikTok Events API, které bude integrováno do X-Stack.

TikTok uvedl:

„X-Stack Connect od Dentsu Digital je platforma pro měření na straně serveru, která pomáhá inzerentům měřit online chování na webových stránkách pomocí protokolů přístupu na server se souhlasem uživatele. Profily lze sestavit na základě akcí, jako jsou návštěvy webových stránek, přihlášení a informace o zadávání formulářů.“

Integrace v podstatě umožní lepší sledování odezvy pro měření efektivity vašich kampaní TikTok, i když je sledování pomocí souborů cookie postupně ukončováno.

Všechny sociální platformy pracují na poskytování alternativních řešení pro sledování, aby bylo zajištěno, že měření výkonu kampaní může pokračovat i přes rostoucí omezení toku dat. Meta například říká, že kvůli aktualizaci iOS 14 od Applu přišla o miliardy a uživatelé se stále více odhlašují od sledování dat, a když se Google také snaží omezit sledování na webu, prostředí měření se stává stále restriktivnějším.

Někteří se snaží o zvýšenou automatizaci, aby maximalizovali výkon reklam, zatímco různí poskytovatelé třetích stran, jako je Dentsu, nyní pracují na poskytování alternativních řešení, která umožňují integrované sledování dat způsobem šetrným k ochraně soukromí.

Skupiny těchto platforem se nakonec spojí, aby poskytly komplexnější databáze přípustných uživatelských dat, které do značné míry nahradí současné systémy a umožní lepší sledování. Ale do té doby bude jedinou alternativou využití různých možností, jako je tato, k lepšímu zvládnutí odezvy.

Zdroj: socialmediatoday.com

Napsat komentář