Test náborové platformy NearMe

  • B2B 
nearMe

Jako první poskytovatel logistických služeb na světě testuje DB Schenker inovativní náborovou platformu NearMe. Online portál upozorňuje na nabídku flexibilních pracovních příležitostí. Přepravce si od doplňku k tradičním náborovým metodám slibuje hlavně zaplnění neobsazených pracovních míst.

Systém, který DB Schenker aktuálně testuje na dvou svých pobočkách ve Spojených státech, podstatně zjednoduší obsazování otevřených pozic a přiláká i kvalifikované pracovníky, kteří mají zájem o pružné pracovní úvazky. Uchazeči při registraci vyplní informace o své kvalifikaci a také pracovní dobu, která by jim vyhovovala. Na základě těchto informací systém vygeneruje nabídku vhodných pracovních příležitostí ve společnosti DB Schenker a denně je aktualizuje. Takový model zrychlí nábory a zvýší efektivitu plánování personálních kapacit.

“Platforma NearMe nám pomáhá přilákat kvalifikované zaměstnance a udržet si je tím, že jim nabídneme flexibilní směny. Můžeme tím zlepšit proces náboru a plánování směn, zvýšit efektivitu zdrojů a nabídnout lepší kvalitu služeb,“ komentoval využití platformy NearMe Thomas Schulz, globální ředitel pro lidské zdroje společnosti Schenker AG.

Vzhledem k nedostatku zaměstnanců v logistickém sektoru platforma také nabízí možnosti, jak oslovit nové cílové skupiny a rozšířit skupinu kandidátů o ty, kteří hledají práci vedle běžných 8hodinových směn. Určena je jak novým, tak vracejícím se zaměstnancům se zájmem o částečné úvazky v rámci směnného provozu.

Zavedením nové platformy, doplňující tradiční modely náboru, bude společnost DB Schenker schopna efektivně optimalizovat provozní náklady a snížit náklady za využití pracovních agentur. S platformou NearMe se firma stává průkopníkem v oblasti personalistiky v logistice a plánuje využít stejnou platformu pro nábor řidičů nákladních vozidel.

V České republice zatím NearMe na svou příležitost ještě čeká. DB Schenker zde k náborům vedle pracovních portálů využívá studentskou platformu Proudly, sociální síť Facebook, a především reference od současných zaměstnanců. Zastoupení uchazečů, kteří do DB Schenker přijdou na základě doporučení od některého ze stávajících zaměstnanců, je až 30 %.

Napsat komentář