Tesla Medical má nové investory

Tesla medical investice

Investiční akcelerátor Soulmates Ventures rozšiřuje své aktivity v oblasti healthtech startupů. Spolu s Purple Ventures investuje do projektu Tesla Medical zabývajícího se neinvazivní léčbou močového měchýře a inkontinence prostřednictvím neuromodulace mozku. Po aktuálním investičním kole přesáhla hodnota startupu jednu miliardu korun. Celková investice se od vzniku projektu přehoupla přes hranici 100 milionů korun. Tým Tesla Medical s novými investory nyní zvažuje vstup na americkou burzu NASDAQ.

Technologická společnost Tesla Medical se od roku 2014 zabývá neurohackingem neboli neuromodulací mozku. Pracuje na vývoji technologické platformy pro neinvazivní léčbu chronických onemocnění, mezi které patří například hyperaktivní močový měchýř, inkontinence a další v dnešní době poměrně častá onemocnění. „Na jaře jsme dokončili třetí klinickou studii naší metody, která potvrdila předešlé výborné výsledky, ať už jde o účinnost či bezpečnost neuromodulace mozku,“ uvádí zakladatel a CEO Tesla Medical Lukáš Doskočil a dodává: „V tuto chvíli bylo nutné najít investora, který by pomohl s dalším rozvojem projektu a případným vstupem na americký akciový trh. S investory se zaměříme na optimalizaci stávajícího byznys modelu tak, aby odpovídal požadavkům trhu. Naším cílem je dostat léčebnou metodu co nejefektivněji k pacientům. Hyperaktivním močovým měchýřem totiž trpí přes 16 % obyvatel. To je více než 1,6 milionu pacientů v ČR. Brzy nás čeká rovněž publikace v odborných časopisech.”

Investice v řádech desítek milionů korun

Soulmates Ventures a Purple Ventures se připojili k dřívějším investorům, jimiž jsou Venture Capital Partners a skupina Xenocles. „O správnosti investice nás přesvědčily klinické zkoušky s excelentními výsledky, vyřešené patenty, podrobné analýzy trhu i konkurence a srovnání s invazivními metodami a medikamenty,“ vysvětluje Hynek Sochor, zakladatel a předseda představenstva skupiny Soulmates Ventures, která se stala lídrem investičního kola Série A. Spolu s Purple Ventures se na investici podílí v řádech desítek milionů korun. Celková investice do projektu se tak dostala za hranici 100 milionů korun. „Věříme v zásadní posun léčby inkontinence v podání Tesla Medical. V následujících měsících budeme bedlivě sledovat rozvoj aktivit a očekáváme, že se námi vložená investice do Tesla Medical v následujících 7 letech více než zdesetinásobí,” uvádí Jan Staněk z Purple Ventures.

Řešení Tesla Medical má potenciál využití nejen v nemocnicích a u lékařů, ale ve hře jsou také možnosti domácí samoléčby. „Řešení Tesla Medical přináší naději pro chronicky nemocné pacienty. V rozvíjení moderních léčebných přístupů vidím velký přínos pro celý zdravotní systém a jsem rád, že se mohu na takové investici podílet,” říká Matouš Polák, člen investičního boardu Soulmates Ventures.

Cesta do Spojených států

S novou investicí v zádech má Tesla Medical velké plány a globální ambice. „V léčbě inkontinence pomocí neinvazivní neuromodulace mozku je řešení Tesla Medical nejdále na světě. Řešení obtíží pomocí této moderní léčebné metody bude rovněž dostupné pacientům ve Spojených státech, což je zásadní pro případný vstup na burzu NASDAQ, která je druhá největší na světě a zároveň klíčová pro medicínské startupy,” přibližuje jednu z možných strategií pro budoucnost Tesla Medical zakladatel Lukáš Doskočil s tím, že by se Tesla Medical stala teprve druhou českou společností, jejíž akcie by se obchodovaly na této burze.

„Naši odborníci začínají s přípravou go-to-market strategie, která je nyní klíčová. Vedle využití metody v Česku a Evropě je zásadní uplatnění také ve Spojených státech, které jsou, vzhledem ke své velikosti a otevřenosti novým léčebným metodám, klíčovým trhem,“ dodává Hynek Sochor. Vstup na burzu v USA by mohl být bránou k tomu, aby mohla Tesla Medical cílit na větší počet investorů. „Zdravotnictví je klíčové pro všechny vyspělé světové země. Vzhledem k dosavadním výsledkům metody a velikosti cílového trhu tak není nereálné, že stojíme u zrodu dalšího českého jednorožce, tedy startupu s valuací ve výši jedné miliardy dolarů,“ uzavírá Sochor. O tom svědčí také fakt, že se běžná valuace konkurenčních firem při vstupu na burzu NASDAQ pohybuje na úrovni 400 milionů dolarů. Například valuace konkurenta Axonics Inc., který na NASDAQ vstupoval v roce 2018 v podobné kondici, se dnes pohybuje nad úrovní 3 miliard dolarů.

TZ

@RadekVyskovsky

Napsat komentář