Televizní sledovanost bude dalších pět let měřit opět Nielsen Admosphere

Televizní sledovanost bude dalších pět let pro Asociaci televizních organizací měřit společnost Nielsen Admosphere. Nielsen sledovanost měří již 20 let.

Projekt v dalším období nabídne komplexní řešení měření televizní sledovanosti, které pokrývá hlavní potřeby televizního trhu v oblasti tvorby televizního programu i efektivního měření návratnosti investic v rámci vysílání. Klienti budou mít k dispozici data z měření sledovanosti nejen na televizích, ale také na dalších platformách, jako jsou PC, notebook, smartphone nebo HbbTV na smart televizích.

„Přístup Nielsen Admosphere je pro nás zárukou, že projekt měření televizní sledovanosti v ČR nebude na příštích pět let ‚zakonzervován‘ v určité podobě při podpisu smlouvy, ale v rámci naší spolupráce se bude kontinuálně vyvíjet podle nejnovějších trendů a poznatků. Už nyní je v mezinárodním srovnání na velmi vysoké úrovni, což určitě chceme zachovat a dále rozvíjet,“ uvedla jednatelka ATO Vlasta Roškotová.

Nová vlna měření akcentuje kromě jiného trend nelineárního sledování televizního obsahu na klasických i internetových platformách a společné reportování výsledků. Rozšíření funkčností v oblasti nelineárního sledování přinese i software Adwind Kite Lite.

Asociace televizních organizací je zájmové sdružení, které od roku 1997 zajišťuje realizaci a koordinaci společného výzkumu elektronického měření televizního vysílání v ČR. Hodnocení sledovanosti slouží mimo jiné jako podklad pro zadavatele televizní reklamy.

Zdroj: allnews.cz

Zdroj: SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS

Napsat komentář