Technologická skupina BOOTIQ dokončila akvizici EEA

mapa covid chat

Česká technologická skupina BOOTIQ, která vytváří komplexní IT projekty pro známé korporace i začínající startupy, dokončila významnou akvizici přední slovenské IT firmy EEA. Obě firmy rovněž spojily své síly v boji proti šíření koronaviru. BOOTIQ EEA, jak zní oficiálně nový název pobočky, se nyní věnuje především iniciativě slovensko.help, konzultacím v oblasti technologických vylepšení call centra a podpoře projektu covid.chat. Nově také pomohla spustit na Slovensku projekt trasování lidí prostřednictvím vzpomínkových map, a to již v těsné spolupráci s BOOTIQ. Bratislavská firma EEA, která má kořeny již v bývalém Československu, se podílela na vývoji současného pojetí IT v našich zemích. Patří rovněž mezi lídry slovenského IT průmyslu, což dokládá zejména platinové partnerství se softwarovým gigantem Atlassian.

BOOTIQ a trasování

Trasování si klade za cíl odhalit lidi potenciálně nakažené nemocí covid-19. Umožňuje pracovníkům hygienických stanic aktivně kontaktovat pozitivně testované. Pakliže pacient udělí souhlas, zanese BOOTIQ do vzpomínkové mapy data o jeho pohybu získaná od mobilních operátorů. Nakažený si tak během hovoru může projít svou historii a vzpomenout si, s kým přišel do kontaktu. Pracovníkovi call centra tím pomůže identifikovat a následně i kontaktovat lidi, které potkal a kteří mohou být také nakažení. Výhodou systému, který využívá pouze slovenský stát a zdravotníci, je dřívější možné uvolnění plošných zákazů. Ostrý start systému na Slovensku proběhl v tomto týdnu. V České republice podobný systém spustila již 20. března iniciativa COVID19CZ, jejíž součástí je i BOOTIQ.

BOOTIQ EEA se věnuje zejména systémové integraci, využívání business intelligence, konsolidaci dat a také umělé inteligenci. Akvizice, již financuje InTeFi Lukáše Nováka, je pro vedení BOOTIQ cestou, jak realizovat svou vizi – budovat komplexní IT skupinu nabízející co nejširší portfolio služeb s cílem stát se klíčovým dodavatelem IT služeb na českém a slovenském trhu. Současným klientům BOOTIQ a EEA, mezi které se řadí i ty největší a nejvýznamnější firmy, nabídne skupina ještě širší nabídku služeb.

EEA je partnerem pro velké integrátory, na slovenském a českém trhu působí téměř 30 let. Mezi dlouhodobé zákazníky patří například O2 Telefónica, CGI, T-Mobile nebo Raiffeisenbank. EEA je platinovým partnerem Atlassianu, pro nějž vyvíjí i vlastní nadstavbové produkty. Jádro týmu tvoří přes 50 seniorních expertů s dlouholetou zkušeností na největších projektech, a to i v oblasti výzkumu pro Evropskou unii. BOOTIQ tak díky akvizici získává vysoce kvalitní tým a rozšiřuje vlastní tým manažerů, kteří se řadí mezi špičkové odborníky na nastavování a automatizaci procesů ve firmách.

Historie BOOTIQ

BOOTIQ se rozhodli vybudovat Lukáš Novák s Marcelem Červeným na základě dvacetileté podnikatelské zkušenosti v oblasti IT jako silnou technologickou firmu s kořeny na českém a slovenském trhu. Ta vznikla v roce 2017 a od té doby se dynamicky rozrůstá – loni se rozšířila o pražskou digitální agenturu Blueberry a společnost Novasoft, která v Česku patří k lídrům v dodávce SAP technologií. Zároveň proběhla akvizice několika menších týmů.

Napsat komentář