Sudop koupil 65% podíl v CADconsulting

CADconsulting

Skupina Sudop podepsala smlouvu o převzetí 65% podílu v konzultační IT firmě CADconsulting spol. s r.o. a pokračuje tak v naplňování plánu zaměstnávat v roce 2022 více než 500 IT specialistů. Je to již její druhá akvizice na ICT trhu v tomto roce. Skupina Sudop již dříve oznámila, že v horizontu tří let do digitalizace stavebnictví plánuje investovat stovky milionů korun.

Hodnota uskutečněné transakce dosahuje desítek milionů korun. CADconsulting pomáhá s implementací BIM (informační model stavby/digitální dvojče stavby) projektantským firmám, kontroluje kolize a validuje již zpracované projekty, nabízí softwarové nástavby na programy pro projektování a konstruování, podílí se ale také na samotném modelování staveb v BIM a vytváří knihovny objektů BIM. Firma spolupracovala také například na modelování projektů metra D, Centra Chodov, Waltrovky či mezinárodních letišť v Abu Dhabi a Dubaji.

Skupina Sudop je v oblasti digitalizace stavebnictví velmi aktivní. Před rokem založila dceřinou společnost zaměřenou na informační technologie Sudop Consulting and Information Technology (Sudop CIT), jejímž prostřednictvím vstoupila do softwarové společnosti LinkSoft Technologies. Založila již zmíněnou společnost BIM Consulting a letos v červenci akvírovala společnost ORBIT, která je ve střední Evropě zavedenou značkou ve virtualizaci IT zdrojů, poradenství v oblasti cloud governance&compliance, konsolidaci datových center a doručování aplikací.

Napsat komentář