STRV utržilo 16,1 milionu dolarů

STRV

Technologická společnost STRV, která se zaměřuje na design a vývoj softwarových produktů, má za sebou úspěšný rok 2018, který se nesl v duchu 35% růstu obratu, o 187% pak vzrostl v meziročním srovnání zisk.

Stěžejní součástí byznysu bylo poskytování služeb pro americké klienty, to prvním rokem vedl z pozice CEO Lubo Smid a STRV na těchto projektech utržilo 13,6 milionu dolarů. Vlastní projekty spadající pod STRV Labs, vedené Davidem Semerádem, přinesly dalších 2,5 milionu dolarů. Zisk (EBITDA) se přiblížil 2,5 milionu dolarů.

Rok 2019 by měl pokračovat ve znamení podobného růstu. Tomu dopomůže v loňském roce vybudovaný leadership tým, noví klienti – mezi nimiž je nově významný poskytovatel cloudového úložiště Box –, další personální růst firmy nebo také nová vize přístupu k vývoji digitálních produktů s názvem MWP.

Po dřívějších úspěších, kdy STRV začalo pracovat pro významné společnosti Microsoft nebo Tinder, přichází s novým rokem další zvučné jméno do klientského portfolia. Cloudová služba Box založená v roce 2005. Po deseti letech existence a jedenácti investičních kolech firma vstoupila na burzu při valuaci 1,7 miliardy dolarů. Mezi klienty Boxu patří řada významných světových značek, například Coca-Cola, GE nebo Olympus. Dalšími přírůstky jsou dva americké fintech startupy. Meed je první světovou službou na pomezí banky a sociální sítě, Joust poskytuje inteligentní bankovnictví pro freelancery a drobné podnikatele. Posledním přírůstkem je pak americká pobočka japonského gigantu ITOCHU.

K pozitivním výsledkům pomohl STRV mimo jiné nový přístup k samotnému vývoji digitálních produktů, kterým se společnost vymezuje vůči trendu takzvaného MVP – Minimum Viable Product. Namísto něj se posouvá k MWP – Minimum WOW Product, tedy produkt, který je v době uvedení na trh nejen životaschopný, ale také dodaný ve správný čas, za správnou cenu a v potřebné kvalitě.

Napsat komentář

konference Future Cyber Defence 12. 10. 2023
Events

Future Cyber Defence

Jako mediální partneři Vás zveme na panelovou diskusi Future Cyber Defence, která navazuje na konferenci SCADA SECURITY a předchází konferencím připravovaným na rok 2024. Jednotlivá

Číst dále »