“Steve Jobs” je italská společnost a Apple s tím nemůže nic dělat

Vincenzo and Giacomo Barbato

Po letech soudních bitev se dvojici bratrů – Vincenzo a Giacomo Barbato – úspěšně podařilo vyhrát právní bitvu proti společnosti Apple. Získali pro svou společnost právo užívat značku “Steve Jobs”.

Boj začal v roce 2012, kdy si oba bratři všimli, že si Apple nikdy nezaregistroval obchodní značku Jobs. Dvojice již začala vyrábět výrobky pro jiné značky a začínala svou vlastní oděvní a doplňkovou firmu a rozhodla se, že “Steve Jobs” bude perfektním jménem pro novou značku.

Apple, jak lze očekávat, podal návrh proti bratrům kvůli ochranné známce u Úřadu duševního vlastnictví Evropské unie. Ale podle La Repubblica Napoli Apple možná ztratil tím, že napadl bratry za jejich logo Steve Jobs – stylizované nakousnuté písmeno “J”. Soud však rozhodl, že písmeno “J” není jedlé, a proto nemůže kousnutí zkopírovat vlastní ikonku Apple a potvrdil bratrům jejich obchodní značku.

Dvojice bude pokračovat v práci na produktech pod značkou Steve Jobs, včetně tašek, triček, džínů a dalších módních doplňků. V rozhovoru pro Business Insider Italia se bratři zmiňují, že cílem značky Steve Jobs je nakonec uvést na trh elektroniku, ačkoli se dosud neobjevily žádné konkrétní plány – což znamená, že jednou možná najdeme v obchodech telefon Steve Jobs konkurující iPhonu.

Zdroj: theverge.com

RV

Napsat komentář