Státní CzechInvest rozdělí asi 38 start-upům podporu 105 mil. Kč

Státní agentura CzechInvest rozdělí asi 38 start-upům podporu 105 milionů korun. Peníze mají firmám, které působí třeba v oblasti umělé inteligence či mobility, pomoci k získání kontaktů, poradenství a dalších služeb. CzechInvest to oznámil v tiskové zprávě. O rozdělení peněz start-upům bude rozhodnuto definitivně až po kontrole formálních náležitostí.

Peníze agentura rozděluje v programu Technologická inkubace. „Spočívá zejména v intenzivním mentoringu, zprostředkovávání vhodných kontaktů a dalších službách pro start-upy. Na konci očekáváme úspěšně nastavený start-up s hotovým produktem,“ uvedl Petr Očko, náměstek ministra průmyslu a obchodu pověřený řízením CzechInvestu. „Každému start-upu nastavujeme takzvaný inkubační balíček, který reflektuje jeho konkrétní potřeby,“ doplnil.

V první výzvě projektu Technologická inkubace, otevřené letos 1. července, podalo žádost o podporu 117 start-upů. Do hodnocení se dostalo nakonec 103 start-upů a podporu získá zřejmě 38 z nich. „Proces hodnocení v první výzvě trval více než čtyři měsíce, což je výrazně déle, než jsme předpokládali. Pro druhou výzvu, kterou plánujeme otevřít začátkem roku 2023, bychom rádi nasadili rychlejší a efektivnější systém vyhodnocování přihlášených firem,“ sdělila náměstkyně CzechInvestu pro technologický rozvoj Tereza Kubicová.

TZ

Foto: Shutterstock

Zdroj: eGOVERNMENT NETWORK NEWS

Napsat komentář

Generated by Feedzy