Srílanská Sampath Bank jde cestou bez papíru

sampath bank

Srílanská Sampath Bank zahájila od tohoto roku zcela bezpapírové transakce. Cílem je zvýšit pohodlí klientů, kteří využívají mobilní aplikaci banky. Klienti tak nově mohou ukládat či vybírat své peníze, aniž by vyplňovali jakýkoli formulář.

Registrace je pro zákazníky velmi jednoduchá. Stačí, aby do aplikace zadali pouze své jméno, NIC číslo, které mají od své banky, telefonní číslo a vytvořili si heslo. Celý proces zabere jen pár minut. Během registrace může zákazník přidat také své číslo účtu a e-mailovou adresu.

Použití těchto bezpapírových transakcí by pak, jak tvrdí výkonná ředitelka Sampath Bank Nanda Fernandová, mělo být jednoduché a intuitivní. V případě vkladů zadá zákazník do aplikace pouze číslo účtu a částku. Výběry pak mohou být prováděny stejně snadno skrze aplikace bez použití karty. Stačí opět jen zadat číslo účtu a částku, kterou chce zákazník stáhnout. Přičemž klienti, kteří číslo účtu zadali během registrace, ho nebudou muset zadávat znovu. Aplikace zároveň poskytuje přístup k platební historii přímo v mobilním telefonu.

Do rozšíření aplikace by brzy měly být dle vyjádření banky zahrnuty také platby kartou, šeky a účty.

Napsat komentář