Společnost PayU kupuje izraelského poskytovatele platebních technologií ZOOZ

ZOOZ

Společnost PayU oznamuje akvizici vedoucí technologické platební platformy ZOOZ. Smlouva podporuje pokračující expanzi PayU na trhy s vysokým růstem a zaměřuje se na příležitost trhu přeshraničních plateb, který podle zprávy Accenture v roce 2020 dosáhne velikosti 994 miliard dolarů.

Částka za samostatnou akvizici ZOOZ není veřejná. Celková částka za strategické akvizice a investice společnosti PayU do globálních fintech společností po celém světě od roku 2016 přesahuje 350 milionů dolarů.

Týmy ZOOZ a PayU budou spolupracovat na vytvoření přední globální platební infrastruktury budoucnosti. V rámci této vize budují komplexní, modulární a vysoce flexibilní platební platformu ‘Payment OS platform’, která bude podporovat nové trendy v odvětví plateb a reagovat na měnící se potřeby obchodníků. Mezi funkcionality, které platforma nabízí, patří například fraud management (správa podvodných transakcí), reporty v reálném čase a tzv. smart routing nebo-li inteligentní směrování plateb dle stanovených pravidel.

Prostřednictvím platformy PayU Hub,získají obchodníci přístup k 2,3 miliardám nových zákazníků na vysoce rostoucích trzích. PayU Hub využívá platební infrastrukturu společnosti PayU a nejmodernější technologii společnosti ZOOZ a otevírá tak obchodníkům s celosvětovými ambicemi přístup na nové trhy a stanovuje nový standard pro přeshraniční platby.

V rámci dohody se v létě 2018 stanou spoluzakladatel a generální ředitel společnosti ZOOZ Oren Levy a CTO (technický ředitel) ZOOZ Ronen Morecki součástí globálního vedoucího týmu společnosti PayU. Tento tým se zaměřuje na technologický a obchodní rozvoj firmy. Tým 70 zkušených technických a platebních expertů ZOOZ se stane součástí týmu PayU, což posílí technické schopnosti celé firmy.

ZOOZ v roce 2010 založil Oren Levy a Ronen Morecki. Společnost se stala jedním z nejznámějších hráčů na poli platebních technologií v Izraeli.