Společnost Daktela vstoupila na Filipíny

Daktela

Česká technologická společnost Daktela vstoupila na konci letních prázdnin na filipínský trh. Tamějším provozovatelům call center chce firma nabídnout své řešení pro virtuální ústředny a kontaktní centra. Filipínská republika je ideální světovou destinací pro outsourcing IT služeb. Odvětví informačních technologií patří na Filipínách k nejdynamičtějšímu a nejrychleji rostoucímu sektoru v zemi a dle odhadů Světové banky tvoří zhruba 11 % tamního letošního HDP.

Společnost Daktela je se svým chytrým multikanálovým systémem v současné chvíli jedním z největších poskytovatelů VoIP cloudových infrastruktur v regionu střední a východní Evropy. Po 15 letech existence a působení v Česku a Slovensku se firma rozhodla pro expanzi do zahraničí. Aktuálně nabízí své řešení v Anglii pod hlavičkou dceřiné firmy Daktela UK Ltd., kam vstoupila před dvěma lety a v sousedním Polsku pod hlavičkou Daktela PL, kde působí od konce loňského roku. Před dvěma měsíci Daktela své obchodní zastoupení rozšířila i na Filipíny. Tento ostrovní stát v jihovýchodní Asii v současné chvíli představuje nejvyhledávanější světovou destinaci pro poskytování outsourcovaných IT služeb pro společnosti z celého světa. V roce 2010 předběhl Indii a byl prohlášen světovou jedničkou v tomto oboru.

Kromě nižších nákladů na pracovní sílu se o tuto pozici zasloužili sami Filipínci, kteří disponují výbornými jazykovými schopnostmi, čímž splňují nároky zahraničních klientů. V roce 2013 v tomto oboru pracovalo 900 000 Filipínců a v roce 2016 odborníci předpokládali vznik dalšího milionu a půl nových pracovních pozic.

Společnost Daktela vyvinula chytrý multikanálový systém pro provozovatele zákaznických linek, který má především zjednodušovat a zefektivňovat práci kontaktních center. Aplikace, do které lze implementovat jakýkoli komunikační kanál včetně sociálních sítí, slouží operátorům jako nástroj, přes který se zákazníkem komunikují a současně zaznamenávají kompletní historii všech interakcí. Operátorům tak poskytuje možnost rychlé orientace v předchozí komunikaci a výrazně zkracuje celkovou dobu nutnou k vyřízení zákaznických požadavků.

Napsat komentář