Špičková laboratoř pro testování ochranných pracovních pomůcek

testovací laboratoř

Unikátní testovací laboratoř zaměřená na testování osobních ochranných pracovních prostředků a prostředků kolektivní ochrany pro práci ve výškách byla otevřena v Brně.

Testovací kapacitou je jednou z největších laboratoří na světě, kterou společnost Honeywell v rámci své globální sítě HTS provozuje. Do nové laboratoře v centru výzkumu a vývoje Honeywell Technology Solutions (HTS), jejíž rozloha činí 193 m², investovala společnost přes 15 milionů korun.

Laboratoř slouží k testování portfolia produktů určených k ochraně při práci ve výškách. Na speciální pádové věži mohou odborníci simulovat pády pracovníka z výšky a testovat odolnost postrojů, karabin, lan nebo brzd. Trhačka, drážkové kotvící pole a další specializované konstrukce a zařízení umožňují testovat odolnost bariér nebo kotvení na střechy a mosty.

V nové laboratoři se bude vyhodnocovat efektivita výrobků zabraňujících pádu, měřit odolnost při pádu a pevnost různých součástí ochranných zařízeních. Inženýři společnosti Honeywell budou mít také možnost testovat a analyzovat prototypy výrobků z lehčích, pevnější a pružnějších materiálů, a také propojené systémy využívající software, které zaměstnancům poskytují ještě vyšší úroveň bezpečnosti.

Napsat komentář