Solitea získala 100% podíl v Clever Decision

CLEVER DECISION

Holding Solitea získal 100% podíl ve společnosti Clever Decision, spol. s r.o., která je významným dodavatelem BI řešení a datových skladů v České a Slovenské republice. Solitea tak dále posiluje svůj tým v oblasti datové analytiky a naplňuje svoji vizi stát se lídrem na trhu dodavatelů podnikových informačních systémů pro firmy všech velikostí ve střední a východní Evropě.

„Segment datové analytiky považujeme za velmi perspektivní. Pro střední a velké společností je čím dál tím důležitější dělat strategická rozhodování na základě správného vyhodnocení dat, která mají k dispozici,“ říká Martin Cígler, předseda představenstva holdingu Solitea. „V České a Slovenské republice dnes patříme k lídrům trhu ERP řešení Microsoft Dynamics a Infor, která nám otevírají obrovský potenciál pro sledování podnikové výkonnosti. Proto do segmentu BI již směřovala loňská akvizice české společnosti BI Experts. Akvizice Clever Decision nám svou zákaznickou bází a know-how dává možnosti lépe obsloužit naše zákazníky a posiluje příležitost dostat se do čela rychle rostoucího trhu řešení Business Intelligence.“

Solitea patří ve středoevropském regionu a na Balkáně mezi největší dodavatele účetních a podnikových informačních systémů (ERP) jak pro komerční segment, tak i pro státní a neziskové organizace, obsluhuje statisíce malých podnikatelů cloudovými službami iDoklad a Minimax, nabízí kompletní outsourcing mezd na klíč a úspěšně realizuje i velmi rozsáhlé, na míru připravené projekty na domácím trhu i v zahraničí – příkladem jsou v tuzemsku např. eRecept či v zahraničí implementace informačního systému finské celní správě TULLI. V České a Slovenské republice patří mezi nejvýznamnější partnery společnosti Microsoft.

„V oblasti řešení Business Intelligence jsme na českém trhu již léta jedním z významných partnerů Microsoftu,“ dodává Jan Zajíc, spoluzakladatel a CEO Clever Decision. „Opíráme se o praktické zkušenosti z mnoha realizovaných projektů. Solitea nám přináší obrovskou příležitost k růstu, možnost lépe uplatnit své zkušenosti a know-how v segmentu datové analytiky a zejména těžit ze synergií, které velikost skupiny přináší.“

„Vizí holdingu Solitea je prostřednictvím svých produktů a řešení zjednodušovat podnikání firmám všech velikostí. Akvizice společností Clever Decision je jen dalším krokem v naplňování této vize, strategickou investicí otevírající nové trhy a nové příležitosti pro všechny členy skupiny,“ doplňuje Martin Cígler.

Z pohledu zákazníků a obchodních partnerů společnosti Clever Decision se po akvizici nic nemění, firmu i nadále řídí původní management a činnost společnosti zůstává beze změn. Na straně Clever Decision celý proces řídili Ján Slavíček, Igor Mesenský a Tomáš Sláma z KPMG Česká republika, která byla exkluzivním finančním poradcem prodávajících.

Napsat komentář