Sodexo pomůže restauracím až 150 miliony korun

sodexo

Sodexo v reakci na fatální dopady současných opatření na gastronomický sektor připravilo záchranný finanční program, který by provozovatelům restaurací měl pomoci obnovit provoz. Poskytne jim okamžitou finanční zálohu, ze které se bude postupně strhávat hodnota proplacených stravenek.

„Restaurace jsou pro nás klíčovými partnery, a proto pro ně připravujeme program finanční pomoci, který nastartujeme hned, jak se provozy otevřou. Bude fungovat v podstatě jako půjčka formou zálohy. Pomůžeme tak provozovatelům restaurací v začátcích, kdy budou mít největší finanční problémy,“ vysvětluje Daniel Čapek, generální ředitel Sodexo Benefity.

Restaurace patří v aktuální situaci k nejohroženějšímu segmentu vůbec. Dle dat Sodexo Benefity je propad plateb stravenkovými kartami oproti standardnímu období v restauracích přibližně 90 %. Pro spoustu z nich to bude likvidační.

Stravenkové zálohy začne Sodexo poskytovat ve chvíli, kdy budou restaurace znovu otevřeny. Partnerská restaurace může získat zálohu až do výše 80 % toho, co v posledních měsících provozu průměrně proplácela ve stravenkách. Tato služba bude bezúročná a bude se vyrovnávat každý měsíc dle proplacených stravenek. Restaurace mohou žádat o zálohu opakovaně. V prvním měsíci po znovuotevření restaurací je Sodexo připraveno poskytnout až 50 milionů korun. Program je naplánován na 6 měsíců a společnost předpokládá, že restauracím půjčí až 150 milionů korun.

Společnost navíc restaurace podporuje i komunikačně, především ty, které nově nabízí rozvoz nebo výdejní okénko. Aby k nim lidé našli snáz cestu, Sodexo přidalo filtr pro rozvoz a výdejní okénko do svého vyhledávače provozoven. „To nejmenší, co můžeme udělat, je dát uživatelům našich karet vědět, že mohou podpořit své oblíbené podniky alespoň touto cestou,“ vysvětluje Tereza Knířová, manažerka komunikace Sodexo Benefity. Do akce se již zapojilo více než 650 restaurací s výdejním okénkem a jejich počet neustále roste. Všechny je možné najít na webové stránce www.mujpass.cz.

Sodexo Benefity je v současnosti největší poskytovatel stravenek a stravenkových karet v České republice s nejširší sítí provozoven. Jeho partnerskou síť tvoří více než 32 000 míst.

Sodexo program finanční pomoci restauracím v číslech:

  • 80 % průměrného proplaceného objemu ve stravenkách za poslední měsíce provozu, maximálně však 100 000 Kč, si může půjčit partnerská restaurace, která se zapojí do programu od Sodexo Benefity
  • 6 měsíců program poběží od znovu otevření restaurací
  • až 150 000 000 Kč vyčlení Sodexo na pomoc restauracím, přitom v prvním měsíci poskytne až 50 milionů korun.

Napsat komentář

konference Future Cyber Defence 12. 10. 2023
Events

Future Cyber Defence

Jako mediální partneři Vás zveme na panelovou diskusi Future Cyber Defence, která navazuje na konferenci SCADA SECURITY a předchází konferencím připravovaným na rok 2024. Jednotlivá

Číst dále »