SODAT má nového technického ředitele, Martina Jansu

Martin Jansa

Na post technického ředitele brněnské softwarové firmy nastupuje Martin Jansa. Do SODAT přináší zkušenosti ze společností jako je AVG Technologies, kde působil zhruba 15 let.

Jeho hlavním úkolem bude maximálně využít potenciál týmu SODAT, který se bude pod jeho vedením také nadále rozšiřovat. Pro zrychlení vývoje cybersecurity produktů chce v SODAT plně využít principy agilního řízení ve vývoji i produkt managementu.

„Moje mise ve firmě bude zaměřena především na podporu týmu s využitím zkušeností z vývoje bezpečnostních řešení,“ popisuje Jansa. Zodpovědnost tak bude mít za řízení celého vývojového týmu, včetně koordinace spolupráce s Gauss Algorithmics v oblasti security machine learningu. Věnovat se bude také technické podpoře i rozšiřování stávajícího počtu vývojářů a data security analytiků.

Nový CTO Jansa má zkušenosti z AVG i JIC

„Do AVG, tehdy ještě Grisoftu, jsem nastoupil v době, kdy byl tým zhruba stejně velký jako je SODAT dnes. S firmou jsem prožil růst až v úspěšnou mezinárodní společnost,“ uvádí Martin Jansa. V AVG se podílel například na řízení inženýrských oddělení vyvíjejících aplikace a zabývající se bezpečností nebo zákaznickými systémy.

V rámci JIC StarCube pak působil jako externí mentor v programu zaměřeného na zabezpečení internetu a bezpečnosti ICT (informačních a komunikačních technologií). „V programu bylo deset týmů, pokrývali jsme širokou škálu témat od technologií, vnitřních procesů, vedení, produktů až po partnerství,“ vysvětluje Jansa. V roli JIC experta zrealizoval desítku projektů v programech JIC Master a Platinn.

Kouč, který hraje hokej

Jako kouč pomáhá také dalším firmám v IT, a to především uvědomit si ty správné hodnoty, zásady a postupy. „Od roku 2016 podporuji v roli konzultanta a kouče nejen softwarové společnosti v regionu. Pomáhám jim jak s interní efektivitou organizace, tak s hledáním té správné hodnoty pro jejich zákazníky,“ vysvětluje nový technický ředitel společnosti SODAT. Je zastáncem agilního řízení a plánování práce. „Týmu chci pomoci rychleji reagovat na zákaznické potřeby a zapojovat zkušené lidi do plánování a rozhodování v organizaci,“ dodává Jansa. Týmovou práci si osvojuje i v rámci kolektivního sportu, je totiž aktivním milovníkem hokeje.

Napsat komentář