SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS

Jak často postovat na Facebooku

Stále se v rámci firem a značek řeší, jaký počet příspěvků je ideální. Zda stačí spíše méně příspěvků nebo více? Kolik fanoušků je tak akorát a jestli stojí za to se zaměřovat na Page Likes kampaně na Facebooku?

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Viber: Top 3 chat boti

Pokud hledáte rychlý a bezstarostný způsob komunikace, který je zároveň určen k tomu, aby vás bavil poskytováním cenných informací, určitě zaměřte vaši pozornost jeden ze současných trendů v online světě, kterým jsou chatovací boti.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Průzkum: Streamování videa

Streamování videa momentálně tvoří přes polovinu globálního internetového provozu. Digitální média se stávají důležitou součástí ekonomiky. Společnosti PayPal a SuperData v této souvislosti představují výsledky svého průzkumu ekonomiky digitálního zboží.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Nahradí messengery klasické sociální sítě?

Začínají vás sociální sítě unavovat? Snad vás uklidní, že v tom nejste sami. Vůbec ne – oblíbená webová stránka Techopedia již zavedla Únavu ze sociálních sítí jako odborný termín, jenž označuje „sklony uživatelů odvrátit se od sociálních sítí, když se cítí vyčerpáni příliš mnoha sítěmi, přáteli a followery, stejně jako nadměrným množstvím času stráveným udržováním těchto kontaktů“.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Průzkum: V ČR je desetkrát více influencerů než na Slovensku

Platforma Lafluence pro efektivní influencer marketing monitoruje v Česku a Slovensku přes 2100 influencerů. Bezmála 90 % z nich působí v Česku a v naprosté většině jsou to ženy. Nejčastěji se zaměřují na módu a krásu.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Instagram: Svět vs. ČR

Instagram je sociální síť zaměřená na sdílení fotografií. Uživatelé se zde často snaží ukázat svůj život v tom nejlepším světle a upravují si fotografie pomocí nejrůznějších filtrů a dalších vychytávek.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Viber má nové funkce

Aplikace Viber poslední dobou s každou aktualizací přináší více nástrojů pro efektivní, snadnou a bezplatnou komunikaci. Podívejte se s námi na nové nástroje a funkce, které opravdu mění hru.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Nejčastější mýty kolem tvorby webů

Internet je dnes pro většinu lidí základním zdrojem informací. Ať už hledají instalatéra, fotografa na svatbu, vybírají dárky k Vánocům nebo se chystají navštívit nějakou kulturní událost, přehledná a jednoduchá webová stránka dokáže výrazně ovlivnit jejich výběr.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

YouTube videa místo přednášek

Docent Zdeněk Hurák z katedry řídicí techniky FEL ČVUT experimentuje již několik let s výukou odborných předmětů ve formátu tzv. převrácené třídy. Studenti zhlédnou výklad v podobě animovaných videí na YouTube doma a při hodinách s učitelem pouze společně řeší příklady a diskutují o tématu.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

6 nástrojů k analýze Twitter marketingu a obsahu

Analyzujete svůj Twitter marketing a obsah? Pokud ne, proč ne? Díky tomu můžete mnohem lépe porozumět publiku a obsahu a vylepšit své marketingové kampaně pro Twitter. Se správnými nástroji pro analýzu Twitteru budete vědět, kde a jak můžete zlepšit svou marketingovou strategii.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Jak blogovat na LinkedInu

Zde jsou některé rady a taktiky, jak maximalizovat vaše úsilí v oblasti blogování a využít ho na LinkedInu.

1. Vytvořte originální obsah

Pokud jde o tvorbu obsahu, originální obsah vítězí.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

7 smrtelných hříchů email marketingu

Email jako jeden z nejmocnějších marketingových nástrojů je-li používán správně, může přinést více zákazníků, nakopnout open rate, proklikovost i konverze. Práce s emailingem může znít snadně, ale opak je pravdou.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Facebook a Instagram v ČR

Při pohledu na statistiky akcií se může zdát, že Facebook končí a padá (tak zněly i hlavní titulky). Je tomu ale opravdu tak? Nejedná se pouze o sled událostí, které poškodily jméno Facebooku a jak je vidět v posledních dnech, cena se postupně začíná vracet zpět nahoru, stejně jako tomu bylo v krizích od začátku roku?

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

5 důvodů proč zahraniční zákazníci nenakupují ve vašem e-shopu

1. Nepodporujete různé možnosti platby

Tři ze čtyř dotazovaných online zákazníků by dali přednost možnosti platbě v jejich místní měně a 6 z 10 před nákupem ověřuje směnný kurz.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Hlídač času na Facebooku a Instagramu

Víte, kolik času strávíte denně na sociálních sítích? Facebook i Instagram vám brzy samy řeknou, že je na čase pohnout se zase o kus dál. Jak bude nástroj fungovat a co vše bude díky němu možné sledovat?

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

LinkedIn Pulse: Síla blogování na LinkedInu

Když společnost LinkedIn na své platformě přidala možnost blogování, byl to pro mnoho lidí důvod začít ji používat pravidelně. Otevřeli se nové cesty pro šíření obsahu a ovlivňování prostřednictvím kvalitního obsahu.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Přímý marketing nemá obtěžovat, ale prodávat. Jakou formu tedy zvolit?

S přímým marketingem se setkal asi každý z nás. Ne všichni si to však uvědomují.

Termín „přímý marketing“ je známý zejména v reklamní komunitě. Běžní lidé definici přímého marketing ani znát nepotřebují.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Transparentní odesílatel a předmět jsou pro úspěch emailingu stěžejní

Kvalitní databáze kontaktů a poutavý obsah newsletteru patří ke stěžejním stavebním kamenům úspěšného e-mailingu. Aby si však potenciální zákazník e-mail vůbec otevřel, je třeba jej k tomu motivovat již ve chvíli, kdy přijde do schránky.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Influenceři ve službách politiky? Hitem jsou lokální mikroinfluenceři!

Využívání influencerů pro podporu značky v businessu je záležitost stará jako marketing samotný. Šperky a filmové hvězdy, cigarety a lékaři, muzikanti a hudební nástroje, kosmetika a modelky…

Prakticky jakýkoli produkt, na který si vzpomenete, využívá buď tváří a jmen celebrit nebo alespoň někoho známého a vlivného v dané komunitě.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Proč je pro Generaci Z důležité, kolik mají follow?

Životem jdou vybaveni chytrým telefonem v ruce a nedokáží si představit, že by to bylo jinak. Narodili se okolo přelomu tisíciletí a nikdy nezažili nic jiného než digitalizovaný svět.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Startovní můstek do SEO světa nabízí nový e-book

Česká SEO komunita se dočkala uceleného návodu, jak na on-page a technické SEO.

E-book, který vydala digitální agentura Taste v letošním květnu, si stáhlo již přes tisíc uživatelů.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Svaz průmyslu je “Insta”

Svaz průmyslu a dopravy ČR u příležitosti svých stoletých oslav založil profil na sociální síti Instagram. Chce touto cestou oslovit i mladé lidi a ukázat jim pestrost a krásu průmyslu.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Mohou být Youtubery jen mladí?

Každá generace má své, a tak zatímco v šedesátkách si celý svět ujížděl na Beatles a v devadesátkách jsme všichni hrdě nosili šusťákovky, dnešnímu světu jednoznačně vládne jiný fenomén, a to jsou Youtubeři.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Sociální sítě jsou novým fenoménem trestního práva

Komunikace na sociálních sítích zajímá odborníky na trestní právo. Důvodem jsou sílící rasové urážky, nabádání k zásahům proti migrantům, šíření nenávisti mezi skupinami lidí a návody k trestné činnosti, které lze nezřídka na sítích najít.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Průzkum sociálních sítí: Českej Gram 2018

Součástí výzkumu provedeného společnosti Kantar, součástí WPP2, jsou velmi zajímavá čísla.

Průzkum byl prováděn u internetové populace nad 18let, ve dvou kolech se účastnilo na 500 lidí.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Pokud se stránka nenačte do 3 vteřin, 53 % lidí ji opustí

S rostoucí popularitou chytrých telefonů se z nich stále více lidí, stále častěji připojuje k internetu. Podle aktuální studie Connected Consumer Study dává čím dál více lidí přednost mobilnímu telefonu před počítačem.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Jak si poradit se sběrem kontaktů po GDPR

Novinka v ochraně osobních údajů GDPR znesnadnila obchodníkům získávání e-mailových adres pro zasílání obchodních sdělení. Po 25. květnu, kdy nařízení vstoupilo v platnost, nejde například požadovat e-mail za e-book zdarma tak snadno jako dříve.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Jak psát svůj blog?

Jelikož píšu svůj vlastní blog, tak by možná bylo užitečné napsat o tom, „jak psát takový blog“.

Už jsem se setkal s lidmi, kteří chtěli psát, sdílet svůj obsah, ale mysleli si, že nemají, co by tam psali.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

HR a sociální sítě 2018 (průzkum českých firem)

Chcete vědět, jak jsou na tom české firmy se sociálními sítěmi? Jeden z nejucelenějších průzkumů pro ČR o HR na sociálních sítích vytvořila organizace české pobočky Grant Thornton. Výsledky tohoto průzkumu s malými odchylkami potvrzují světové trendy firem ve využívání sociálních sítích.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Falešné stránky na Facebooku stály za 60 % phishingových útoků na sociálních sítích

V prvním čtvrtletí roku 2018 zabránily anti-phishingové technologie více než 3,6 milionu pokusů navštívit podvodné stránky sociálních sítí, z nichž 60 % představovaly falešné stránky Facebooku.

Z výsledků zprávy společnosti Kaspersky Lab „Spam a phishing v 1.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Každý druhý Čech nesnáší reklamu na alkohol

Průzkum zjišťoval, které z internetových reklam Čechům vadí nejvíce. Zjistil, že 54 % uživatelů dráždí reklama na alkohol, problematickou položkou jsou také léky. Nejvíc uživatelů netoleruje reklamu v rámci svého internetového bankovnictví, v pořádku je pak během interakcí na sociálních sítích a stahování hudby, filmů či her.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Behaviorální cílení reklamy

Online behaviorální reklama je způsob zobrazování reklamy na webových stránkách tak, aby reklama odpovídala zájmům uživatele a byla tak pro něho relevantní. Zájmy jsou předpovídány na základě předchozí internetové aktivity.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Co se vyplatí sledovat v Google Analytics

Aby se vám na webu podařilo prodat, musíte dokonale znát uživatele vašich webových stránek. Weby s kvalitním obsahem jsou předpokladem pro vyšší návštěvnost. A právě návštěvnosti byste měli využít. Agentura LCG New Media shrnula následujících 10 nejdůležitějších metrik, které se vyplatí sledovat v Google Analytics, které se pro měření návštěvnosti webů již staly standardem.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Sociální sítě změní vše

Podle prognózy asociace ABSL, která na českém trhu sdružuje poskytovatele podnikových služeb, vznikne v souvislosti s posilováním vlivu sociálních sítí řada nových pracovních pozic. Kolem roku 2025 sociální média nejen zcela ovládnou komunikační modely, ale nahradí také tradiční podnikové nástroje pro komunikaci B2B.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

OSO: Opravdu správná otázka

Knížku od autora Johna G. Millera přečtete jedním dechem a věřte nám, že se k ní budete často vracet. Recenze na různé typy knih o osobním vzdělávání, zaměřeným jak na jednotlivce, tak pro firmy, zde budeme pravidelně zveřejňovat každý měsíc.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Firemní komunikace má dvě roviny

Určitě jste již slyšeli o pravidlu 7-38-55. Pokud například někdo říká: „Nemám s vámi problém!“ a zároveň se vyvaruje očního kontaktu, vypadá úzkostlivě a má zkřížené ruce, druhá strana bude pravděpodobně důvěřovat spíše než doslovnému významu slov (7 % slova) převládající formě komunikace – tedy komunikaci neverbální (38 % tón hlasu + 55 % řeč těla).

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Engage Prague 2018

Praha se brzy stane nejdůležitějším místem pro digitální marketéry z celého světa. V polovině května sem totiž dorazí významní představitelé světových médií (CNN, National Geographic, Buzzfeed) a zástupci marketingu prestižních firem (Renault, Converse, Canon).

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

HTTPS už je standard

Již dávno začal Google preferovat stránky zabezpečené HTTPS šifrováním proti webům s HTTP. Nyní pokračuje a počínaje červencem 2018 bude jeho prohlížeč Chrome od verze s číslem 68 označovat všechny weby HTTP jako “nezabezpečené”.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Facebook umožní přezkoumat rozhodnutí o odebrání obsahu

Facebook představil dvě zásadní aktualizace týkající se ochrany uživatelů a publikování obsahu na své platformě. Interní pravidla, kterými se při odebírání závadného nebo nebezpečného obsahu doposud řídili zaměstnanci Facebooku, jsou nyní veřejně přístupné jako součást Zásad komunity.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Spolužáci od Seznamu končí, vysvětlení je ale dost prapodivné

První ryze česká studentská sociální síť končí. Seznam na konci prázdnin vypne server Spolužáci.cz. Ve svém zdůvodnění má ale pár poněkud podivných tvrzení. GDPR rozhodně není důvodem ukončení služby.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Co chystá Facebook a Google v roce 2018

Facebook chce, aby firemní stránky a profily generovaly pouze takový obsah, který bude pro uživatele zajímavý, vzdělávací či zábavný a bude postupně omezovat profily, které nedávají uživatelům žádnou přidanou hodnotu.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Facebook předělal nastavení soukromí

Společnost Facebook oznámila, že začne zavádět další opatření na posílení ochrany osobních údajů uživatelů této sociální sítě. Novinky, které zahrnují kompletní redesign nastavení soukromí, mají lidem usnadnit práci se správou svých dat.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Kvalita nad kvantitou: Vlastní text se cení víc než tupé přesdílení

Být aktivní na sociálních sítích je potřeba. Kdo aktivní není, časem upadne do propadliště dějin. Ale jaká aktivita se cení? Opravdu stačí jen jednou za den přesdílet nějaký odkaz z internetu?

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Logo a popis společnosti nestačí

Setkali jste se již na LinkedIn se stránkami společnosti, které měli jen logo a sotva vyplněnou sekci „O nás“ a nic víc? A jak na vás takové stránky s pár sledujícími působí?

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Přichází vlastní LinkedIn video

Chcete více zobrazení z LinkedIn? Na LinkedIn si uživatelé již pár měsíců mohou začít nahrávat vlastní videa a nemusí vkládat videa z YouTube nebo z Vimeo. Engagement u vlastních LinkedIn videí je výrazně lepší než u vloženého videa.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Pět znamení, že jste možná narazili na bota

Twitter je v poslední době pod drobnohledem. Hostuje totiž stovky tisíc účtů, které se tváří jako profily vlastněné reálnými lidmi, ale ve skutečnosti jde o „boty“ neboli automatizované účty, které jsou hromadně vytvářeny s cílem zahltit danou platformu.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Trendy: Budoucnost WYSIWYG editorů

Vytvořit si špičkový a po technické stránce kvalitní web v řádech minut, to byla ještě před deseti lety pouhá fantazie. Doba se však mění a potřeby trhu stále více nahrávají právě projektům, které umožňují postavit si web svépomocí.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Budoucnost e-mail marketingu

Newslettery mohou e-shopům, pokud jsou správně uchopeny a řízeny, generovat dokonce až 30 % obratu.

Společnost VIVmail.cz představila Targito, platformu pro automatizaci e-mailingových kampaní. Kromě pokročilé automatizace a personalizace při vytváření, distribuci i vyhodnocování elektronických newsletterů nabízí Targito i integraci veškeré online komunikace se zákazníky.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Hashtagy – kde, kolik a proč

Používání hashtagů se liší na každé sociální síti. Někde méně znamená více (Facebook) a jinde je tomu přesně naopak (Instagram).

Přinášíme vám několik tipů, jak hashtagy používat, pro dosažení co nejlepších výsledků.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Sociální sítě jsou příliš pomalé, pokud jde o změny práv

Firmy sociálních médií potřebují udělat více, aby se vypořádaly s podvody na svých platformách a aby jejich pravidla a podmínky byly spravedlivé pro všechny spotřebitele, uvedla Evropská komise (EK).

Google, Facebook a Twitter byli požádáni v listopadu 2016, aby přišly se změnami v této oblasti.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>