SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS

YouTube spouští další fázi programu označování položek v rámci videoklipů

V říjnu loňského roku Bloomberg uvedl, že YouTube začal pracovat na novém procesu, který by tvůrcům umožnil označovat produkty zobrazené v jejich videoklipech a poskytovat možnosti přímého nakupování, což by v aplikaci usnadnilo širší možnosti elektronického obchodování.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Generální ředitel Viberu upozorňuje uživatele na alternativy poté, co WhatsApp oznámil úpravy pravidel na ochranu soukromí

Rakuten Viber vyjadřuje svůj nesouhlas s úpravami v oblasti ochrany soukromí uživatelů, které oznámil WhatsApp. Uživatelům dříve aplikace WhatsApp umožňovala nesdílet své telefonní číslo s Facebookem, nyní to ale bude povinné.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Devítiletý Ryan Kaji opět nejlépe vydělávajícím Youtuberem

Je čas na každoroční připomínku, že děti vydělávají mnohem víc než vy, a také si u toho více užijí. Zejména jedno dítě, Ryan Kaji.

Forbes zveřejnil svůj výroční seznam nejlépe vydělávajících osob na YouTube, kterému opět vévodí Ryan Kaji ze stále populárnějšího kanálu „Ryan’s World“, a kterému je nyní pouhých 9 let.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Polovina dospělých v USA neví, že Facebook nedělá originální zpravodajství
Polovina dospělých v USA neví, že Facebook nedělá originální zpravodajství

Sociální média jsou stále častěji primárním zdrojem zpráv pro dospělé v USA. Podle nového průzkumu Pew Research Center si však téměř polovina dospělých v USA neuvědomuje, že Facebook zprávy pouze šíří, ale nevytváří je.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

FTC: Facebook je monopol

Federální obchodní komise a více než 40 států podaly proti Facebooku dvě obrovské protimonopolní žaloby a obvinily jej z poškozování hospodářské soutěže skupováním společností, které představují hrozbu pro jeho podnikání.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Služba Spotify bude spuštěna v Jižní Koreji v prvním pololetí roku 2021

Společnost Spotify oznámila, že v prvním pololetí roku 2021 spustí své služby v Jižní Koreji. Nejoblíbenější světová předplacená služba pro přehrávání audia nabídne korejským zákazníkům přístup k více než 60 milionům zvukových nahrávek a více než 4 miliardám seznamů hraných skladeb (playlistů).

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Cisco chce koupit slovenskou fimu Slido

Společnost Cisco oznámila svůj záměr provést akvizici soukromé slovenské společnosti Slido s.r.o. se sídlem v Bratislavě. Ta poskytuje špičkové technologie zajišťující vylepšenou interakci s publikem na mítincích a akcích, a to před jejich konáním, během nich a po jejich skončení.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

YouTube spouští audio reklamy, aby oslovil uživatele pouze prostřednictvím zvuku

Díky tomu, že více lidí naladilo zvukový obsah prostřednictvím YouTube a YouTube Music, platforma nyní přidává nový způsob, jak tyto uživatele oslovit, a to zvukovými reklamami speciálně navrženými pro konzumaci bez videa.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Instagram přidává novou možnost, která umožňuje odhlásit se z používání dat třetích stran pro cílení reklam

Instagram přidal nové nastavení, které uživatelům umožní zvolit si, zda na ně bude možné v aplikaci cílit pomocí personalizovanějších reklam, a to pomocí využití doplňkových údajů získaných od platforem a poskytovatelů třetích stran.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

LinkedIn objevil metrickou chybu ovlivňující více než 400 000 inzerentů

LinkedIn ohlásil významnou chybu v přehledu reklam, což způsobilo, že mnoho inzerentů na LinkedIn své kampaně za poslední dva roky přeplatilo.

Jak vysvětluje LinkedIn:

„V srpnu náš technický tým objevil a následně opravil dva problémy s měřením v našich reklamních produktech, které mohly nadhodnocovat některé metriky kampaní se sponzorovaným obsahem pro zobrazení a shlédnutí videa.“

Chyba se údajně týká kampaní, které běžely na zařízeních iOS, a byly spuštěny, když uživatelé otáčeli telefony a sledovali videa.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

V polovině prosince skončí Lidé.cz

Lidé.cz, je služba, která letos oslavila 23 let od svého založení, a která letos ukončí svůj provoz. Důvodem je zejména dlouhodobé neplnění finančních očekávání spojených s provozem služby i fakt, že se Seznam.cz zaměřuje posledních několik let zejména na rozvoj své domovské stránky, reklamních systémů a vlastních obsahových služeb.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Skutečné příběhy schované v aplikaci

Rakuten Viber oslavuje 10. let od svého vzniku a přináší skutečné příběhy svých uživatelů ve formě krátkých dokumentárních videí. Soustředí se přitom na ty, kteří jsou pro ni nejdůležitější, a to vlastní uživatele.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

LinkedIn má už 722 milionů uživatelů

Vzhledem k tomu, že uprostřed pandemie hledá práci více lidí, není žádným překvapením, že LinkedIn zaznamenal zvýšené využití, přičemž mateřská společnost Microsoft ohlásila, že profesionální sociální síť zaznamenala „rekordní úroveň zapojení“ – až 31% – v posledním čtvrtletí.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Tato platforma sociálních médií vám dává možnost, aby vaše příspěvky byly neodstranitelné

Alternativní platforma sociálních médií Minds nyní umožňuje uživatelům trvale ukládat jejich obsah na platformu Arweave, což zajišťuje, že jej nikdo po zveřejnění nemůže nikdy smazat.

Uživatelé Minds se mohou rozhodnout publikovat svůj obsah na „permaweb“ bez nutnosti platby nebo dalšího nastavení.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Rakuten Viber slaví 10. narozeniny

Populární komunikační platforma se u příležitosti svých narozenin posouvá z čistě komunikační platformy ke konceptu komplexních služeb a uvádí službu Chatbot Payments. Uživatelé tak mohou využívat platformu Viber k nakupování produktů a služeb a platit s pomocí Google Pay nebo jiných mobilních platebních služeb.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

GoogleBot bude brzy procházet přes HTTP/2

Zatímco protokol HTTP / 2 by měl vyústit ve vylepšení efektivity, není zde žádná výhoda pro ranking.

Google oznámil, že brzy začne procházet některé weby přes HTTP/2. HTTP/2 je další generací protokolu HTTP, protokolu, který internet primárně používá k přenosu dat.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Klíčová slova v obecných doménách nejvyšší úrovně vám nepomohou dosáhnout lepšího hodnocení

Takto Google zachází se všemi typy TLD.

“Ne, za takové klíčové slovo ve své doméně nejvyšší úrovně nedostanete speciální bonus,” řekl John Mueller, analytik trendů pro webmastery ve společnosti Google, o obecných doménách nejvyšší úrovně, jako jsou “.jobs”, v epizodě AskGoogleWebmasters.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Digital Marketing Center je v otevřené beta verzi

Microsoft Digital Marketing Center (DCM) je nyní k dispozici v otevřené beta verzi v USA. Společnost od června pilotuje bezplatnou platformu určenou pro malé a střední podniky pro správu automatizovaného vyhledávání a sociálních kampaní napříč společnostmi Microsoft, Google, Twitter, Facebook a Instagram.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Jedna komunikační platforma pro všechna vaše zařízení

Se vzrůstajícím významem online komunikace narůstá i potřeba okamžité synchronizace na různých zařízeních. Online pracujeme, online studujeme, online se bavíme. Vzrostl význam komunikačních platforem, které umožňují snadnou komunikaci od posílání běžných zpráv a telefonování až po sofistikovanější formy komunikace, jakými jsou například zvukové nebo video zprávy, video hovory nebo posílání souborů.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

TikTok sdílí nejnovější údaje o odstraňování obsahu
TikTok sdílí nejnovější údaje o odstraňování obsahu

TikTok vydal svou nejnovější zprávu o transparentnosti, která poskytuje konkrétní podrobnosti o všech videích, která tým TikToku z různých důvodů za posledních šest měsíců odstranil.

„V první polovině roku 2020 (1.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

YouTube rozšiřuje AI detekci

YouTube oznámil rozšíření svého automatizovaného procesu detekce obsahu, který aktuálně používá k zachycení nahrávek, které zobrazují násilí, nahotu nebo projevy nenávisti.

YouTube rozšíří využití svých nástrojů AI tak, aby pokrylo více typů porušení pravidel, a následně klasifikuje více nahrávek, které nejsou vhodné pro uživatele mladší 18 let.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Viber přichází s novými funkcemi

Viber představuje novinky, které pomohou učitelům, rodičům a studentům lépe komunikovat. Komunikační aplikace, kterou vlastní japonská skupina Rakuten, přináší možnost organizovat kvízy ve skupinách i komunitách, která učitelům umožní snadno a rychle zjistit, jaké jsou znalosti studentů ve vybrané oblasti nebo předmětu.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Facebook nastínil nová opatření na ochranu integrity prezidentských voleb v USA

Americké prezidentské volební kampaně nabývají na síle a očekává se, že se bude jednat o jednu z nejvíce rozporuplných a nestálých politických bitev v historii národa.

Již byla vznesena obvinění ze sporné taktiky a obavy ohledně používání dezinformací za účelem získání výhody.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Twitter testuje nahrazení „Retweetů a komentářů“ novým počtem „Citací“

Po nedávném zavedení nového samostatného seznamu „Retweety“ a „Retweety s komentářem“ v každém tweetu, aby byla zajištěna větší transparentnost při zapojení, Twitter nyní experimentuje se zjednodušeným seznamem „Citace“, který by nahradil „Retweety s komentářem” na hlavní prezentační obrazovce.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Viber oznámil nové nástroje k omezení spamu

Rakuten Viber oznámil, že uvede několik nových nástrojů s cílem omezit nechtěné zprávy a zvýšit bezpečnost uživatelů. Kromě toho uvede také možnost vyhledávat uživatele podle jména.

Význam a užití komunikačních aplikací neustále rostou, zvyšuje se ale také množství informací, které každý z nás obdrží.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Instagram zachoval smazaná uživatelská data navzdory GDPR

Instagram na svých serverech uchovával kopie smazaných obrázků a soukromých přímých zpráv i poté, co je někdo z účtu odstranil. Služba vlastněná Facebookem potvrdila chybu a za její zjištění udělila výzkumnému pracovníkovi v oblasti bezpečnosti 6 000 dolarů.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Facebook zařízl velkou konspirační skupinu QAnon

Facebook údajně odstranil jednu z nejpopulárnějších skupin spojenou s virální, krajně pravicovou konspirační skupinou QAnon za porušení jejích komunitních pokynů.

Skupina, Official Q/Qanon, měla více než 200 000 členů a byla údajně 4.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Twitter poskytl podrobnosti hacku účtů celebrit

Twitter poskytl aktualizaci rozsahu nedávného hacku, při kterém profily několika hojně sledovaných uživatelů, včetně Baracka Obamy, Joe Bidena a dalších, hackeři ovládli a použili k propagaci kryptoměn.

Twitter již potvrdil, že v incidentu bylo zacíleno celkem na 130 účtů a že útočníci mohli získat plný přístup k 45 z nich.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Viber startuje kampaň proti hladomoru

Rakuten Viber představuje kampaň na podporu humanitárních organizací bojující proti hladomoru ve světě. Viber uvádí samolepky a komunitu, které se tomuto tématu věnují. Cílem je spojit uživatelé, zaměstnance a partnerské humanitární organizace jako je Mezinárodní červený kříž, Mezinárodní federace společnosti Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC), World Wide Fund (for Nature), WWF, UNICEF, U-report a Mezinárodní organizaci pro migraci.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Google, Facebook, Amazon a Apple čelí obtížným otázkám od House Judiciary Committee

Generální ředitelé společností Google, Facebook, Amazon a Apple čelili v USA soudnímu výboru v rámci pětihodinového slyšení, jehož cílem bylo zjistit, zda tech-giganti fungují protisoutěžním způsobem.

Následná rozhodnutí založená na slyšeních by mohla nakonec vést k novým předpisům omezujícím nebo dokonce redukujícím dominantní postavení každého z nich na trhu.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Viber již brzy rozšíří možnosti vašeho vyjadřování s pomocí reakcí na zprávy

Rakuten Viber přidává mezi své funkce možnost reagovat na zprávy v Komunitách s pomocí různých smajlíků. V souladu s narůstající oblibou komunikačních aplikací na celém světě rozšiřuje Viber možnosti kreativního vyjádření svých uživatelů, aby se mohli vyjadřovat co nejpřirozeněji a nejpřesněji.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Uživatelé v ČR mohou využívat novinku “mizící zprávy”

Rakuten Viber, jedna z předních aplikací pro bezpečnou komunikaci, oznamuje, že funkce “mizící zprávy” je nyní k dispozici pro všechny uživatele v rámci osobních zpráv. Tato funkce byla dříve dostupná pouze v rámci tajných chatů.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

WhatsApp uvádí animované nálepky, QR kódy a nové možnosti videohovoru

Gigant pro zasílání zpráv, vlastněný Facebookem, WhatsApp vydal několik nových interaktivních funkcí, včetně animovaných nálepek, nových možností tmavého režimu, QR kódů a dalších.

Poté, co byly spatřeny v testování v nejnovější beta verzi aplikace, společnost WhatsApp nyní oznámila animované nálepky v chatech.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Viber přeruší veškeré obchodní vztahy s Facebookem

Porušování ochrany osobních údajů a neschopnost zamezit šíření nenávistné rétoriky ze strany Facebooku má za následek odstranění veškerého Facebook obsahu a nástrojů z aplikace Viber. Aplikace tak chce chránit svou více než jednu miliardu uživatelů.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Google bude automaticky mazat údaje o aktivitách po 18 měsících

Společnost Google oznámila změnu v přístupu k uchovávání údajů o uživatelských aktivitách, které automaticky nyní smaže po 18 měsících.

Jak společnost Google vysvětlila:

„V loňském roce jsme zavedli ovládací prvky automatického mazání, které vám dávají možnost nechat Google automaticky a průběžně mazat vaši historii polohy, vyhledávání, hlasu a údaje o aktivitě na YouTube po 3 měsících nebo 18 měsících.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Viber uvádí zcela novou funkci pro vytváření vlastních GIFů

Rakuten Viber oznamuje uvedení nové funkce, a to nástroje na vytváření vlastních GIFů, které mohou uživatelé posílat rodině a přátelům. V souladu s celosvětových nárůstem využívání komunikačních aplikací, rozšiřuje Viber možnosti své aplikace o novinky, které kromě GIF creatoru zahrnují také skupinové audio a videohovory až pro 20 osob a skupinové konverzace až pro 250 osob.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Skupinové videohovory v aplikaci Viber spuštěny v ČR

Rakuten Viber oficiálně spouští videohovory až pro 20 osob s neomezenou dobou trvání.

Nová funkce komunikační aplikace Viber, skupinové videohovory, jsou nyní funkční pro všechny uživatele aplikace. Nová funkce umožní uživatelům být v kontaktu vždy, když je to potřeba.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Znáte Kuaishou?

Jako aplikace se může Kuaishou pochlubit uživatelskou základnou s více než 300 miliony lidí, což z ní činí druhou největší čínskou aplikaci pro krátké video za Douyin, což je čínské jméno pro TikTok.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Viber Komunity pro učení na dálku

Každý z nás v těchto dnes řeší situace, na které nejsme v běžném životě zvyklí. Je to něco nového pro nás pro všechny. Pro děti, učitele, ale také pro rodiče.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Facebook rozšiřuje požadavky na ověřování profilů s velkým publikem

Facebook oznámil rozšíření svých požadavků na ověřování, díky nimž budou nyní někteří lidé s velkým sledováním osobních profilů požádáni o provedení identifikačních kontrol.

„Chceme zajistit, aby obsah, který vidíte na Facebooku, byl autentický a pocházel od skutečných lidí, nikoli robotů nebo jiných, kteří se pokoušejí skrýt svou identitu.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Trumpův příkaz útočí na sociální média

Prezident Spojených států podepsal výkonný příkaz (executive order) zaměřený na platformy sociálních médií poté, co Twitter označil dva jeho tweety za fakticky nesprávné.

„Výkonný příkaz k prevenci online cenzury“ útočí na Twitter, Facebook, Instagram a YouTube, jakož i na demokratického zástupce Adama Schiffa a konkrétního zaměstnance na Twitteru.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Viber přichází se skupinovými videohovory

Rakuten Viber oznamuje, že již brzy uvede funkci skupinových videohovorů až pro 20 osob. Viber se rozhodl přidat možnost videa ke svým úspěšným skupinovým hlasovým hovorům a reagovat tak na zvýšenou potřebu video hovorů pro větší počet osob.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Český LinkedIn zaznamenal 50% nárůst aktivních tvůrců

Čeští Future Sales zpracovali data z aktuálního dění na sociální síti LinkedIn. Zjistili, že v průběhu pandemie vzrostl počet uživatelů, kteří pravidelně přispívají, o 50 %, což znamená 14 145 nových aktivních přispěvovatelů.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Viber uvádí “mizící zprávy”

Rakuten Viber oznámil, že “mizící zprávy” budou k dispozici ve všech konverzacích. Tato funkce byla dříve dostupná pouze v tajných konverzacích, již brzy si ale budou moci všichni uživatelé aplikace nastavit dobu, po jaké chtějí, aby poslaná zpráva, fotografie, video nebo přiložený soubor zmizely.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Zoom přináší novou aktualizaci týkající se bezpečnosti

V době prudce stoupajícího využívání streamování videa vydal Zoom nový, rozsáhlý update, jehož cílem je řešit různé obavy o bezpečnost a soukromí, které se v posledních týdnech výrazně vyostřily.

Jak vysvětlil Zoom:

„Dnes jsme oznámili robustní vylepšení zabezpečení s blížící se všeobecnou dostupností Zoom 5.0, což je klíčový milník v našem 90denním plánu proaktivní identifikace, řešení a zlepšení bezpečnosti a soukromí platformy Zoom.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Facebook kupuje za 5,7 miliardy dolarů podíl v indickém poskytovateli internetového připojení Jio

Po nedávných zprávách, že se Facebook snažil získat podíl v indickém poskytovateli internetu Jio, sociální síť nyní potvrdila, že koupila většinový podíl v podniku vlastněném Reliance za obrovských 5,7 miliard dolarů.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Instagram zvažuje možnost přidat více než jednoho hosta do živého vysílání

Uprostřed pandemie COVID-19 probíhá renesance live streamování, kdy lidé hledají náhradu svých sociálních interakcí, jak nejlépe umí, a streamování v reálném čase poskytuje nejbližší alternativu.

Například aplikace pro videochat Zoom zaznamenala velký nárůst využití, zatímco aplikace pro videohovory s více účastníky Houseparty je také na vzestupu.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Objem hovorů přes Viber vzrostl na čtyřnásobek

Rakuten Viber navýšila svoji kapacitu pro klíčové služby a vytvořila několik iniciativ s cílem posílit soudržnost lidí a udržet jejich psychickou pohodu v době globální pandemie COVID-19. Výsledkem těchto aktivit je nárůst využívání služeb komunikační platformy po celém světě.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

WHO a Rakuten Viber společně proti dezinformacím týkajícím se COVID-19

Světová zdravotnická organizace (WHO) a Rakuten Viber dnes oznámili své partnerství s cílem bojovat proti nepřesným informacím týkajícím se onemocnění COVID-19, a to s pomocí interaktivního chatbota, který je k dispozici v mnoha jazycích.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Spotify má konečně přehlednější domovskou obrazovku

Spotify upravoval vzhled své aplikace po malých kouscích – nejprve to byla aktualizace stránek s podcasty a pak další části. Dnes společnost přepracovala tu nejdůležitější část celé aplikace – domovskou obrazovku.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>