SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS

Facebook rozšiřuje požadavky na ověřování profilů s velkým publikem

Facebook oznámil rozšíření svých požadavků na ověřování, díky nimž budou nyní někteří lidé s velkým sledováním osobních profilů požádáni o provedení identifikačních kontrol.

„Chceme zajistit, aby obsah, který vidíte na Facebooku, byl autentický a pocházel od skutečných lidí, nikoli robotů nebo jiných, kteří se pokoušejí skrýt svou identitu.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Trumpův příkaz útočí na sociální média

Prezident Spojených států podepsal výkonný příkaz (executive order) zaměřený na platformy sociálních médií poté, co Twitter označil dva jeho tweety za fakticky nesprávné.

„Výkonný příkaz k prevenci online cenzury“ útočí na Twitter, Facebook, Instagram a YouTube, jakož i na demokratického zástupce Adama Schiffa a konkrétního zaměstnance na Twitteru.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Viber přichází se skupinovými videohovory

Rakuten Viber oznamuje, že již brzy uvede funkci skupinových videohovorů až pro 20 osob. Viber se rozhodl přidat možnost videa ke svým úspěšným skupinovým hlasovým hovorům a reagovat tak na zvýšenou potřebu video hovorů pro větší počet osob.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Český LinkedIn zaznamenal 50% nárůst aktivních tvůrců

Čeští Future Sales zpracovali data z aktuálního dění na sociální síti LinkedIn. Zjistili, že v průběhu pandemie vzrostl počet uživatelů, kteří pravidelně přispívají, o 50 %, což znamená 14 145 nových aktivních přispěvovatelů.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Viber uvádí “mizící zprávy”

Rakuten Viber oznámil, že “mizící zprávy” budou k dispozici ve všech konverzacích. Tato funkce byla dříve dostupná pouze v tajných konverzacích, již brzy si ale budou moci všichni uživatelé aplikace nastavit dobu, po jaké chtějí, aby poslaná zpráva, fotografie, video nebo přiložený soubor zmizely.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Zoom přináší novou aktualizaci týkající se bezpečnosti

V době prudce stoupajícího využívání streamování videa vydal Zoom nový, rozsáhlý update, jehož cílem je řešit různé obavy o bezpečnost a soukromí, které se v posledních týdnech výrazně vyostřily.

Jak vysvětlil Zoom:

„Dnes jsme oznámili robustní vylepšení zabezpečení s blížící se všeobecnou dostupností Zoom 5.0, což je klíčový milník v našem 90denním plánu proaktivní identifikace, řešení a zlepšení bezpečnosti a soukromí platformy Zoom.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Facebook kupuje za 5,7 miliardy dolarů podíl v indickém poskytovateli internetového připojení Jio

Po nedávných zprávách, že se Facebook snažil získat podíl v indickém poskytovateli internetu Jio, sociální síť nyní potvrdila, že koupila většinový podíl v podniku vlastněném Reliance za obrovských 5,7 miliard dolarů.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Instagram zvažuje možnost přidat více než jednoho hosta do živého vysílání

Uprostřed pandemie COVID-19 probíhá renesance live streamování, kdy lidé hledají náhradu svých sociálních interakcí, jak nejlépe umí, a streamování v reálném čase poskytuje nejbližší alternativu.

Například aplikace pro videochat Zoom zaznamenala velký nárůst využití, zatímco aplikace pro videohovory s více účastníky Houseparty je také na vzestupu.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Objem hovorů přes Viber vzrostl na čtyřnásobek

Rakuten Viber navýšila svoji kapacitu pro klíčové služby a vytvořila několik iniciativ s cílem posílit soudržnost lidí a udržet jejich psychickou pohodu v době globální pandemie COVID-19. Výsledkem těchto aktivit je nárůst využívání služeb komunikační platformy po celém světě.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

WHO a Rakuten Viber společně proti dezinformacím týkajícím se COVID-19

Světová zdravotnická organizace (WHO) a Rakuten Viber dnes oznámili své partnerství s cílem bojovat proti nepřesným informacím týkajícím se onemocnění COVID-19, a to s pomocí interaktivního chatbota, který je k dispozici v mnoha jazycích.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Spotify má konečně přehlednější domovskou obrazovku

Spotify upravoval vzhled své aplikace po malých kouscích – nejprve to byla aktualizace stránek s podcasty a pak další části. Dnes společnost přepracovala tu nejdůležitější část celé aplikace – domovskou obrazovku.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Twitter zpřísnil procesy týkající se konverzací o Coronaviru

Po oznámení svých počátečních opatření na ochranu veřejné konverzace kolem nákazy COVID-19 koncem minulého měsíce, Twitter poskytl aktualizaci svých dalších kroků s cílem informovat a pomoci veřejnosti.

„Nedávno jsme revidovali naši cestovní politiku, abychom se ujistili, že hrajeme svou roli v globálním omezovacím úsilí, týkajícím se coronaviru (COVID-19).

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Instagram bude upozorňovat na šikanu

„Všichni bychom měli zvážit dopad našich vlastních slov,“ říká charita proti kyberšikaně.

Instagram odteď bude upozorňovat uživatele, kteří ve svých titulcích používají slova, která lze považovat za urážlivé nebo šikanu.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Tvůrci videí na YouTube dostali svého „obhájce“

YouTube v poslední době připravil nejednoho tvůrce videí o výdělek z reklam, či ho jinak perzekuoval díky svým změnám v podmínkách tvorby videí, které negativně ovlivnili prakticky vše od šíření videa po jeho výdělek.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Jak by měl vypadat perfektní příspěvek na sociální sítě?

V kolik hodin byste ho měli přidat, kolik slov by měl mít, jakou video strategii zvolit, jak často postovat atd. To vše si teď řekneme, ale pozor, neexistují žádná „pravidla“, která budou 100 % fungovat pro všechny.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Twitter a Facebook dostali pokutu za nepřesunutí uživatelských dat do Ruska

Soud v Moskvě uložil Twitteru a Facebooku pokutu 4 miliony rublů za odmítnutí uchovávání dat ruských uživatelů na serverech v Rusku, což jsou největší sankce uložené západním technologickým společnostem dle zákona o používání internetu.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

WhatsApp dosáhl na 2 miliardy aktivních uživatelů

Generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg považuje soukromou komunikaci za budoucnost sociálních sítí, přičemž klíčovou roli hraje zasílání zpráv – a WhatsApp je největší platformou pro zasílání zpráv kterou Facebook vlastní.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Snapchat testuje nový design kvůli zjednodušení orientace v aplikaci

Snapchat testuje nový redesign, který by rozšířil aplikaci ze tří na pět definitivně oddělených sekcí a přidal černý navigační panel podél spodní části obrazovky.

Jak uvádí Casey Newton v The Interface a jak můžete vidět na obrázcích výše, nový navigační panel bude odkazovat na pět sekcí.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Vydělejte si s IGTV aneb placené reklamy pro Instagram

IGTV (Instagram TV) doteď nebyla nijak extra populární záležitost, ale to by se mohlo již brzy změnit. Tvůrci obsahu totiž dodnes neměli na Instagramu možnost výdělku, a tudíž na něj jako na platformu doslova kašlali.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

3 důvody proč sociální média nefungují pro váš business

„Sociální média nefungují …“

Kdybych měl dolar, pokaždé, když jsem to zaslechl v kavárně nebo restauraci, měl bych na svém bankovním účtu minimálně 100 dolarů navíc.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

BuzzSumo od teď sleduje i data z YouTube

Aplikace pro analýzu obsahu BuzzSumo oznámila další přírůstek do svých zdrojů dat a rozšířila tak opět svou už tak působivou sbírku nástrojů. Novým přírůstkem je samozřejmě YouTube obsah i s možnostmi sdílení a údaji o výkonu.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

WhatsApp míří do call center

Aplikace WhatsApp je v současnosti velmi rozšířenou formu komunikace mezi běžnými uživateli chytrých telefonů, ale už i notebooků a stolních počítačů. Všímat si toho začaly i velké firmy, které tento kanál nově zkouší implementovat jako další možnost komunikace se zákazníkem.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Instagram začal s oficiálním testem soukromých zpráv na desktopu

O této funkci se prakticky mluví už od loňského února, a tak není divu, že se vedení Instagramu konečně rozhodlo dát projektu zelenou. Oficiální testování přímých zpráv bylo oznámeno 14.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

3 tipy jak využít TikTok v marketingu

Podle posledních dostupných dat, byl TikTok třetí nejstahovanější aplikací roku a tak se mu povedlo překonat i Facebook a Instagram (ti skončili na 4. a 5. místě). Jako vždy při vzestupu nové sociální aplikace vzniká otázka, jestli by si uživatelé měli vytvářet jen soukromé nebo i profesionální účty, či aplikaci vynechat?

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Češi si nepřejí využívání osobních údajů nad rámec základních potřeb aplikace

Průzkumu, který mapuje názory uživatelů na bezpečnost digitální komunikace, se zúčastnilo více než 170 000 osob z devíti zemí střední a východní Evropy. Podle českých respondentů je v této oblasti zapotřebí větší regulace.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Průzkum: Televize je č. 1 pro naše zájmy

Jedna z největších globálních studií ukazuje, že pokud jde o naše oblíbené koníčky, jako je sport, jídlo, domov, motorismus a život v přírodě, lidé je hledají spíše v televizi než v jiných zdrojích inspirace a informací.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

TikTok zakázán americkou armádou

Americká armáda tento týden zakázala TikTok na vládních zařízeních, protože roste kontrola vztahu platformy s Čínou.

Vzhledem k otřesům kolem vztahu TikToku s Čínou americká armáda tento týden oznámila, že američtí vojáci již nemohou mít sociální aplikaci na svých zařízeních.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Facebook zrušil možnost vytvoření účtu Messenger bez profilu na Facebooku

26. prosince Facebook tiše odstranil možnost lidí přihlásit se k účtu Messenger bez aktivního profilu na Facebooku.

Mluvčí Facebooku řekl:

„Pokud jste v programu Messenger nováčkem, všimnete si, že pro chatování s přáteli a vytvoření kontaktů potřebujete účet Facebook.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Proč použít Business Messages v komunikaci se zákazníky

Business Messages jsou ideálním způsobem, jak komunikovat přímo se zákazníky. Představte si SMS zprávy a poté k nim přidejte vše ostatní, co je pro digitální komunikaci 21. století automatické – loga, ikony, fotografie, gify, emoji, interaktivní tlačítka, QR kódy, přímé odkazy a další.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Google Zeitgeist 2019

Jaký byl rok 2019 podle vyhledávání Googlu?

Karel Gott, požár katedrály Notre-Dame, Milion chvilek, ale i kultovní seriál Most, hřib kovář a koncert sedmnáctileté zpěvačky Billie Eilish.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Topování na Seznamu – spamu odolné e-maily s vyšší mírou otevření

Seznam.cz loni představil funkci, díky které můžou vaše e-maily v seznamáckých schránkách zůstat připnuté na prvním místě ve složce hromadné až na 7 dní. Jak topování funguje a jaké jsou prozatímní výsledky?

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Vláda schválila zavedení sedmiprocentní digitální daně

Zavedení sedmiprocentní digitální daně pro velké internetové firmy, jako jsou Facebook nebo Google, schválila vláda. Informoval o tom její tiskový odbor. Do státního rozpočtu by daň podle odhadů ministerstva financí mohla přinést pět miliard korun ročně.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Přes 60 % českých rodičů podporuje digitalizaci vzdělávání

Inovační společnost IdeaSense zjišťovala pro vzdělávací organizaci School My Project, jak se čeští rodiče staví k využívání digitálních technologií a sociálních sítí ve školství. Z výzkumu realizovaného ve spolupráci s agenturou NMS Market Research vyplývá, že téměř 61 % z nich souhlasí s tím, aby školy využívaly moderní komunikační prostředky a technologie.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Facebook představil novou firemní značku

Facebook začal jako jediná aplikace. Nyní, o 15 let později, nabízí sadu produktů, které lidem pomáhají propojit se se svými přáteli a rodinou, najít komunity.

Nyní společnost představila nové firemní logo, které odliší společnost Facebook od aplikace Facebook, která si zachová vlastní značku.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

QR kódy slaví 25 let

QR kódy jsou stále oblíbenější a postupně nahrazují čárové kódy, oproti kterým nabízí celou řadu výhod. Například výrazně vyšší množství obsažených dat či snadnější načtení. I z toho důvodu jsou stále častěji využívány v oblasti finančních služeb pro platby.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

České obchody patří mezi lídry v digitalizaci a inovacích

První ročník konference pro zástupce obchodu na téma novinek v oblasti bezhotovostního placení a inovativních platebních řešení s názvem “Obchodník a platba” pořádalo Ministerstvo průmyslu a obchodu se Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR, s Asociací malých a středních podnikatelů a živnostníků ČR a Asociací pro elektronickou komerci.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Jak se vyvarovat problémů v online světě

Internet je součástí našeho života. Je pracovním nástrojem, trávíme na něm volný čas, bavíme se s přáteli, sdílíme naše zážitky a vyřizujeme potřebné záležitosti. Internet umí vše výrazně zjednodušit – ale také zkomplikovat, pokud ho nepoužíváme správně.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Jak na newslettery podle GDPR

V minulém roce byla zkratka GDPR hojně skloňována, a jelikož se týká i emailingu, měla by se mu v této souvislosti věnovat zvýšená pozornost. Na toto téma byla publikována řada článků a videí, stále však přetrvává nejistota ohledně správného nastavení procesů.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Vyhledáváte informace přes Google? Pozor na to.

Většina z nás vyhledává informace přes Google. Jakým způsobem tento vyhledávač pracuje, jaké informace nám poskytuje a jakým systémem se vlastně řídí? Mnohdy si to ani neuvědomujeme, ale ovlivňuje naše názory, naše myšlení, neboť nám ukazuje ty informace, které právě on chce.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Jaká je ideální míra prokliku (CTR)?

Míra prokliku (CTR) je základní metrikou, která by měla při kampaních sledována. Platí pravidlo, že čím je vyšší, tím jsou lepší výsledky. Jak je možné tuto hodnotu ovlivnit vysvětlil Tomáš Boleslav z LCG New Media.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Nová česká aplikace míří na miliardový trh

Nová mobilní platforma Fiddo si klade za cíl propojit tuzemskou komunitu pejskařů. Aplikaci lze zdarma stáhnout jak pro iOS, tak Android. V Česku je v segmentu „pet care“ roční obrat zhruba 12 miliard korun a toto číslo rok od roku roste.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Pět důvodů, proč selháváme v duševní práci

Přijde nám samozřejmé, že truhláři velmi pomůže, když má ostré dláto a kvalitní hoblík na svém místě, takže ví, kam sáhnout, když je potřebuje. V duševních profesích však na podobnou starost o kvalitu a pořádek v nástrojích nedbáme a často je dokonce bagatelizujeme – blbec potřebuje pořádek, inteligent se vyzná i v nepořádku, že?

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Tipy na optimalizaci vstupních stránek

Podoba vstupních stránek, na které vedou kampaně, je jedním z nejvíce podceňovaných aspektů výkonového marketingu. Průměrný marketér nemá schopnosti vstupní stránku sám navrhnout a správně vyladit. Sice existuje mnoho nástrojů, které vám s optimalizací pomohou, ale bez potřebných znalostí není možné úspěšnou vstupní stránku vytvořit.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Kniha: Social Selling

Knížka Social Selling s podtitulem „nakopněte svůj B2B prodej pomocí sociálních sítí“ je zajímavou publikací v Česko-Slovenské kotlině.

Již dlouho sleduji dvojici Jiří Jambor a Jan Kyselý v jejich působení na sociálních sítích, hlavně na síti Linkedin.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Zásadní obrat v komunikaci může firmě uškodit

Velká řada firem bere marketingové aktivity jako nedílnou součást svého podnikání. Co ale dělat, když stávající strategie nepřináší očekávané výsledky, nebo již zkrátka nestačí růstu podniku? V takovém případě je na místě uvažovat o jejím restartu.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Reklamu u influencerů pozná jedno dítě z deseti

Je mu teprve sedm let, ale už teď za rok vydělá několikanásobně víc peněz než normální člověk za celý život. A to jenom tím, že si hraje. Jeho kanál na sociální síti Youtube pravidelně sleduje 18 milionů lidí z celého světa a Ryan Kaji je díky tomu nejlépe placeným youtuberem na planetě.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Stories jsou budoucnost

V první polovině roku 2019 provedla agentura LCG New Media testování Stories na Facebooku a Instagramu napříč účty svých klientů. Zajímalo je, jak si vedou dosahy a otevření Stories vůči klasickému feedu (zdi) a engagementu příspěvků v něm.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Co děti vyhledávají na internetu

Děti mají čím dál větší zálibu v nakupování na internetu. Vyplývá to ze zprávy, podle které se jejich zájem o oblast e-komerce více než ztrojnásobil. Zájem dětí o e-shopy stoupl ze 2 na 9 %.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Hrozby blokací kvůli spamovým pastem i GDPR zabraly

Hrozby blokací kvůli „trefování“ spamových pastí, GDPR i přísnější požadavky samotných poskytovatelů e-mailingových řešení přispěly k tomu, že obchodníci začali v posledních měsících přistupovat k rozesílání obchodních sdělení zodpovědněji.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Twitter postihly technické problémy

Ve čtvrtek 11. července 2019 před devátou hodinou večer postihl sociální síť Twitter rozsáhlý výpadek po celém světě, přičemž největší problémy hlásili uživatelé z Evropy, USA a Japonska. Podle zástupců společnosti selhal lidský faktor.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>