SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS

GoogleBot bude brzy procházet přes HTTP/2

Zatímco protokol HTTP / 2 by měl vyústit ve vylepšení efektivity, není zde žádná výhoda pro ranking.

Google oznámil, že brzy začne procházet některé weby přes HTTP/2. HTTP/2 je další generací protokolu HTTP, protokolu, který internet primárně používá k přenosu dat.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Klíčová slova v obecných doménách nejvyšší úrovně vám nepomohou dosáhnout lepšího hodnocení

Takto Google zachází se všemi typy TLD.

“Ne, za takové klíčové slovo ve své doméně nejvyšší úrovně nedostanete speciální bonus,” řekl John Mueller, analytik trendů pro webmastery ve společnosti Google, o obecných doménách nejvyšší úrovně, jako jsou “.jobs”, v epizodě AskGoogleWebmasters.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Digital Marketing Center je v otevřené beta verzi

Microsoft Digital Marketing Center (DCM) je nyní k dispozici v otevřené beta verzi v USA. Společnost od června pilotuje bezplatnou platformu určenou pro malé a střední podniky pro správu automatizovaného vyhledávání a sociálních kampaní napříč společnostmi Microsoft, Google, Twitter, Facebook a Instagram.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Jedna komunikační platforma pro všechna vaše zařízení

Se vzrůstajícím významem online komunikace narůstá i potřeba okamžité synchronizace na různých zařízeních. Online pracujeme, online studujeme, online se bavíme. Vzrostl význam komunikačních platforem, které umožňují snadnou komunikaci od posílání běžných zpráv a telefonování až po sofistikovanější formy komunikace, jakými jsou například zvukové nebo video zprávy, video hovory nebo posílání souborů.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

TikTok sdílí nejnovější údaje o odstraňování obsahu

TikTok vydal svou nejnovější zprávu o transparentnosti, která poskytuje konkrétní podrobnosti o všech videích, která tým TikToku z různých důvodů za posledních šest měsíců odstranil.

„V první polovině roku 2020 (1.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

YouTube rozšiřuje AI detekci

YouTube oznámil rozšíření svého automatizovaného procesu detekce obsahu, který aktuálně používá k zachycení nahrávek, které zobrazují násilí, nahotu nebo projevy nenávisti.

YouTube rozšíří využití svých nástrojů AI tak, aby pokrylo více typů porušení pravidel, a následně klasifikuje více nahrávek, které nejsou vhodné pro uživatele mladší 18 let.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Viber přichází s novými funkcemi

Viber představuje novinky, které pomohou učitelům, rodičům a studentům lépe komunikovat. Komunikační aplikace, kterou vlastní japonská skupina Rakuten, přináší možnost organizovat kvízy ve skupinách i komunitách, která učitelům umožní snadno a rychle zjistit, jaké jsou znalosti studentů ve vybrané oblasti nebo předmětu.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Facebook nastínil nová opatření na ochranu integrity prezidentských voleb v USA

Americké prezidentské volební kampaně nabývají na síle a očekává se, že se bude jednat o jednu z nejvíce rozporuplných a nestálých politických bitev v historii národa.

Již byla vznesena obvinění ze sporné taktiky a obavy ohledně používání dezinformací za účelem získání výhody.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Twitter testuje nahrazení „Retweetů a komentářů“ novým počtem „Citací“

Po nedávném zavedení nového samostatného seznamu „Retweety“ a „Retweety s komentářem“ v každém tweetu, aby byla zajištěna větší transparentnost při zapojení, Twitter nyní experimentuje se zjednodušeným seznamem „Citace“, který by nahradil „Retweety s komentářem” na hlavní prezentační obrazovce.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Viber oznámil nové nástroje k omezení spamu

Rakuten Viber oznámil, že uvede několik nových nástrojů s cílem omezit nechtěné zprávy a zvýšit bezpečnost uživatelů. Kromě toho uvede také možnost vyhledávat uživatele podle jména.

Význam a užití komunikačních aplikací neustále rostou, zvyšuje se ale také množství informací, které každý z nás obdrží.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Instagram zachoval smazaná uživatelská data navzdory GDPR

Instagram na svých serverech uchovával kopie smazaných obrázků a soukromých přímých zpráv i poté, co je někdo z účtu odstranil. Služba vlastněná Facebookem potvrdila chybu a za její zjištění udělila výzkumnému pracovníkovi v oblasti bezpečnosti 6 000 dolarů.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Facebook zařízl velkou konspirační skupinu QAnon

Facebook údajně odstranil jednu z nejpopulárnějších skupin spojenou s virální, krajně pravicovou konspirační skupinou QAnon za porušení jejích komunitních pokynů.

Skupina, Official Q/Qanon, měla více než 200 000 členů a byla údajně 4.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Twitter poskytl podrobnosti hacku účtů celebrit

Twitter poskytl aktualizaci rozsahu nedávného hacku, při kterém profily několika hojně sledovaných uživatelů, včetně Baracka Obamy, Joe Bidena a dalších, hackeři ovládli a použili k propagaci kryptoměn.

Twitter již potvrdil, že v incidentu bylo zacíleno celkem na 130 účtů a že útočníci mohli získat plný přístup k 45 z nich.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Viber startuje kampaň proti hladomoru

Rakuten Viber představuje kampaň na podporu humanitárních organizací bojující proti hladomoru ve světě. Viber uvádí samolepky a komunitu, které se tomuto tématu věnují. Cílem je spojit uživatelé, zaměstnance a partnerské humanitární organizace jako je Mezinárodní červený kříž, Mezinárodní federace společnosti Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC), World Wide Fund (for Nature), WWF, UNICEF, U-report a Mezinárodní organizaci pro migraci.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Google, Facebook, Amazon a Apple čelí obtížným otázkám od House Judiciary Committee

Generální ředitelé společností Google, Facebook, Amazon a Apple čelili v USA soudnímu výboru v rámci pětihodinového slyšení, jehož cílem bylo zjistit, zda tech-giganti fungují protisoutěžním způsobem.

Následná rozhodnutí založená na slyšeních by mohla nakonec vést k novým předpisům omezujícím nebo dokonce redukujícím dominantní postavení každého z nich na trhu.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Viber již brzy rozšíří možnosti vašeho vyjadřování s pomocí reakcí na zprávy

Rakuten Viber přidává mezi své funkce možnost reagovat na zprávy v Komunitách s pomocí různých smajlíků. V souladu s narůstající oblibou komunikačních aplikací na celém světě rozšiřuje Viber možnosti kreativního vyjádření svých uživatelů, aby se mohli vyjadřovat co nejpřirozeněji a nejpřesněji.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Uživatelé v ČR mohou využívat novinku “mizící zprávy”

Rakuten Viber, jedna z předních aplikací pro bezpečnou komunikaci, oznamuje, že funkce “mizící zprávy” je nyní k dispozici pro všechny uživatele v rámci osobních zpráv. Tato funkce byla dříve dostupná pouze v rámci tajných chatů.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

WhatsApp uvádí animované nálepky, QR kódy a nové možnosti videohovoru

Gigant pro zasílání zpráv, vlastněný Facebookem, WhatsApp vydal několik nových interaktivních funkcí, včetně animovaných nálepek, nových možností tmavého režimu, QR kódů a dalších.

Poté, co byly spatřeny v testování v nejnovější beta verzi aplikace, společnost WhatsApp nyní oznámila animované nálepky v chatech.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Viber přeruší veškeré obchodní vztahy s Facebookem

Porušování ochrany osobních údajů a neschopnost zamezit šíření nenávistné rétoriky ze strany Facebooku má za následek odstranění veškerého Facebook obsahu a nástrojů z aplikace Viber. Aplikace tak chce chránit svou více než jednu miliardu uživatelů.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Google bude automaticky mazat údaje o aktivitách po 18 měsících

Společnost Google oznámila změnu v přístupu k uchovávání údajů o uživatelských aktivitách, které automaticky nyní smaže po 18 měsících.

Jak společnost Google vysvětlila:

„V loňském roce jsme zavedli ovládací prvky automatického mazání, které vám dávají možnost nechat Google automaticky a průběžně mazat vaši historii polohy, vyhledávání, hlasu a údaje o aktivitě na YouTube po 3 měsících nebo 18 měsících.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Viber uvádí zcela novou funkci pro vytváření vlastních GIFů

Rakuten Viber oznamuje uvedení nové funkce, a to nástroje na vytváření vlastních GIFů, které mohou uživatelé posílat rodině a přátelům. V souladu s celosvětových nárůstem využívání komunikačních aplikací, rozšiřuje Viber možnosti své aplikace o novinky, které kromě GIF creatoru zahrnují také skupinové audio a videohovory až pro 20 osob a skupinové konverzace až pro 250 osob.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Skupinové videohovory v aplikaci Viber spuštěny v ČR

Rakuten Viber oficiálně spouští videohovory až pro 20 osob s neomezenou dobou trvání.

Nová funkce komunikační aplikace Viber, skupinové videohovory, jsou nyní funkční pro všechny uživatele aplikace. Nová funkce umožní uživatelům být v kontaktu vždy, když je to potřeba.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Znáte Kuaishou?

Jako aplikace se může Kuaishou pochlubit uživatelskou základnou s více než 300 miliony lidí, což z ní činí druhou největší čínskou aplikaci pro krátké video za Douyin, což je čínské jméno pro TikTok.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Viber Komunity pro učení na dálku

Každý z nás v těchto dnes řeší situace, na které nejsme v běžném životě zvyklí. Je to něco nového pro nás pro všechny. Pro děti, učitele, ale také pro rodiče.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Facebook rozšiřuje požadavky na ověřování profilů s velkým publikem

Facebook oznámil rozšíření svých požadavků na ověřování, díky nimž budou nyní někteří lidé s velkým sledováním osobních profilů požádáni o provedení identifikačních kontrol.

„Chceme zajistit, aby obsah, který vidíte na Facebooku, byl autentický a pocházel od skutečných lidí, nikoli robotů nebo jiných, kteří se pokoušejí skrýt svou identitu.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Trumpův příkaz útočí na sociální média

Prezident Spojených států podepsal výkonný příkaz (executive order) zaměřený na platformy sociálních médií poté, co Twitter označil dva jeho tweety za fakticky nesprávné.

„Výkonný příkaz k prevenci online cenzury“ útočí na Twitter, Facebook, Instagram a YouTube, jakož i na demokratického zástupce Adama Schiffa a konkrétního zaměstnance na Twitteru.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Viber přichází se skupinovými videohovory

Rakuten Viber oznamuje, že již brzy uvede funkci skupinových videohovorů až pro 20 osob. Viber se rozhodl přidat možnost videa ke svým úspěšným skupinovým hlasovým hovorům a reagovat tak na zvýšenou potřebu video hovorů pro větší počet osob.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Český LinkedIn zaznamenal 50% nárůst aktivních tvůrců

Čeští Future Sales zpracovali data z aktuálního dění na sociální síti LinkedIn. Zjistili, že v průběhu pandemie vzrostl počet uživatelů, kteří pravidelně přispívají, o 50 %, což znamená 14 145 nových aktivních přispěvovatelů.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Viber uvádí “mizící zprávy”

Rakuten Viber oznámil, že “mizící zprávy” budou k dispozici ve všech konverzacích. Tato funkce byla dříve dostupná pouze v tajných konverzacích, již brzy si ale budou moci všichni uživatelé aplikace nastavit dobu, po jaké chtějí, aby poslaná zpráva, fotografie, video nebo přiložený soubor zmizely.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Zoom přináší novou aktualizaci týkající se bezpečnosti

V době prudce stoupajícího využívání streamování videa vydal Zoom nový, rozsáhlý update, jehož cílem je řešit různé obavy o bezpečnost a soukromí, které se v posledních týdnech výrazně vyostřily.

Jak vysvětlil Zoom:

„Dnes jsme oznámili robustní vylepšení zabezpečení s blížící se všeobecnou dostupností Zoom 5.0, což je klíčový milník v našem 90denním plánu proaktivní identifikace, řešení a zlepšení bezpečnosti a soukromí platformy Zoom.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Facebook kupuje za 5,7 miliardy dolarů podíl v indickém poskytovateli internetového připojení Jio

Po nedávných zprávách, že se Facebook snažil získat podíl v indickém poskytovateli internetu Jio, sociální síť nyní potvrdila, že koupila většinový podíl v podniku vlastněném Reliance za obrovských 5,7 miliard dolarů.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Instagram zvažuje možnost přidat více než jednoho hosta do živého vysílání

Uprostřed pandemie COVID-19 probíhá renesance live streamování, kdy lidé hledají náhradu svých sociálních interakcí, jak nejlépe umí, a streamování v reálném čase poskytuje nejbližší alternativu.

Například aplikace pro videochat Zoom zaznamenala velký nárůst využití, zatímco aplikace pro videohovory s více účastníky Houseparty je také na vzestupu.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Objem hovorů přes Viber vzrostl na čtyřnásobek

Rakuten Viber navýšila svoji kapacitu pro klíčové služby a vytvořila několik iniciativ s cílem posílit soudržnost lidí a udržet jejich psychickou pohodu v době globální pandemie COVID-19. Výsledkem těchto aktivit je nárůst využívání služeb komunikační platformy po celém světě.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

WHO a Rakuten Viber společně proti dezinformacím týkajícím se COVID-19

Světová zdravotnická organizace (WHO) a Rakuten Viber dnes oznámili své partnerství s cílem bojovat proti nepřesným informacím týkajícím se onemocnění COVID-19, a to s pomocí interaktivního chatbota, který je k dispozici v mnoha jazycích.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Spotify má konečně přehlednější domovskou obrazovku

Spotify upravoval vzhled své aplikace po malých kouscích – nejprve to byla aktualizace stránek s podcasty a pak další části. Dnes společnost přepracovala tu nejdůležitější část celé aplikace – domovskou obrazovku.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Twitter zpřísnil procesy týkající se konverzací o Coronaviru

Po oznámení svých počátečních opatření na ochranu veřejné konverzace kolem nákazy COVID-19 koncem minulého měsíce, Twitter poskytl aktualizaci svých dalších kroků s cílem informovat a pomoci veřejnosti.

„Nedávno jsme revidovali naši cestovní politiku, abychom se ujistili, že hrajeme svou roli v globálním omezovacím úsilí, týkajícím se coronaviru (COVID-19).

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Instagram bude upozorňovat na šikanu

„Všichni bychom měli zvážit dopad našich vlastních slov,“ říká charita proti kyberšikaně.

Instagram odteď bude upozorňovat uživatele, kteří ve svých titulcích používají slova, která lze považovat za urážlivé nebo šikanu.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Tvůrci videí na YouTube dostali svého „obhájce“

YouTube v poslední době připravil nejednoho tvůrce videí o výdělek z reklam, či ho jinak perzekuoval díky svým změnám v podmínkách tvorby videí, které negativně ovlivnili prakticky vše od šíření videa po jeho výdělek.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Jak by měl vypadat perfektní příspěvek na sociální sítě?

V kolik hodin byste ho měli přidat, kolik slov by měl mít, jakou video strategii zvolit, jak často postovat atd. To vše si teď řekneme, ale pozor, neexistují žádná „pravidla“, která budou 100 % fungovat pro všechny.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Twitter a Facebook dostali pokutu za nepřesunutí uživatelských dat do Ruska

Soud v Moskvě uložil Twitteru a Facebooku pokutu 4 miliony rublů za odmítnutí uchovávání dat ruských uživatelů na serverech v Rusku, což jsou největší sankce uložené západním technologickým společnostem dle zákona o používání internetu.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

WhatsApp dosáhl na 2 miliardy aktivních uživatelů

Generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg považuje soukromou komunikaci za budoucnost sociálních sítí, přičemž klíčovou roli hraje zasílání zpráv – a WhatsApp je největší platformou pro zasílání zpráv kterou Facebook vlastní.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Snapchat testuje nový design kvůli zjednodušení orientace v aplikaci

Snapchat testuje nový redesign, který by rozšířil aplikaci ze tří na pět definitivně oddělených sekcí a přidal černý navigační panel podél spodní části obrazovky.

Jak uvádí Casey Newton v The Interface a jak můžete vidět na obrázcích výše, nový navigační panel bude odkazovat na pět sekcí.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Vydělejte si s IGTV aneb placené reklamy pro Instagram

IGTV (Instagram TV) doteď nebyla nijak extra populární záležitost, ale to by se mohlo již brzy změnit. Tvůrci obsahu totiž dodnes neměli na Instagramu možnost výdělku, a tudíž na něj jako na platformu doslova kašlali.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

3 důvody proč sociální média nefungují pro váš business

„Sociální média nefungují …“

Kdybych měl dolar, pokaždé, když jsem to zaslechl v kavárně nebo restauraci, měl bych na svém bankovním účtu minimálně 100 dolarů navíc.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

BuzzSumo od teď sleduje i data z YouTube

Aplikace pro analýzu obsahu BuzzSumo oznámila další přírůstek do svých zdrojů dat a rozšířila tak opět svou už tak působivou sbírku nástrojů. Novým přírůstkem je samozřejmě YouTube obsah i s možnostmi sdílení a údaji o výkonu.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

WhatsApp míří do call center

Aplikace WhatsApp je v současnosti velmi rozšířenou formu komunikace mezi běžnými uživateli chytrých telefonů, ale už i notebooků a stolních počítačů. Všímat si toho začaly i velké firmy, které tento kanál nově zkouší implementovat jako další možnost komunikace se zákazníkem.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Instagram začal s oficiálním testem soukromých zpráv na desktopu

O této funkci se prakticky mluví už od loňského února, a tak není divu, že se vedení Instagramu konečně rozhodlo dát projektu zelenou. Oficiální testování přímých zpráv bylo oznámeno 14.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

3 tipy jak využít TikTok v marketingu

Podle posledních dostupných dat, byl TikTok třetí nejstahovanější aplikací roku a tak se mu povedlo překonat i Facebook a Instagram (ti skončili na 4. a 5. místě). Jako vždy při vzestupu nové sociální aplikace vzniká otázka, jestli by si uživatelé měli vytvářet jen soukromé nebo i profesionální účty, či aplikaci vynechat?

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Češi si nepřejí využívání osobních údajů nad rámec základních potřeb aplikace

Průzkumu, který mapuje názory uživatelů na bezpečnost digitální komunikace, se zúčastnilo více než 170 000 osob z devíti zemí střední a východní Evropy. Podle českých respondentů je v této oblasti zapotřebí větší regulace.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>

Průzkum: Televize je č. 1 pro naše zájmy

Jedna z největších globálních studií ukazuje, že pokud jde o naše oblíbené koníčky, jako je sport, jídlo, domov, motorismus a život v přírodě, lidé je hledají spíše v televizi než v jiných zdrojích inspirace a informací.

>> SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS >>