Slavomír Beňa novým členem představenstva a ředitelem divize

Slavomír Beňa

Novým členem představenstva a ředitelem divize firemního a investičního bankovnictví UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia se od října stal Slavomír Beňa. V bance působí od 1. června 2018 na pozici ředitele firemní klientely. Předtím měl ve Vídni na starosti řízení vztahů skupiny UniCredit s finančními institucemi ve střední a východní Evropě.

„Jsem velmi rád, že mohu přivítat Slavomíra Beňu v představenstvu UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jeho dlouholeté zkušenosti s řízením lidí, obchodní činností a prací v zahraničí jsou významným aktivem pro další rozvoj naší banky. Věřím, že jeho strategický přístup a schopnost dosahovat skvělých výsledků přispěje k posílení naší pozice na tuzemském trhu,“ uvedl Jiří Kunert, předseda představenstva a generální ředitel UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia.

Slavomír Beňa pracuje ve skupině UniCredit již 22 let. Mezinárodní kariéru zahájil na Slovensku v roce 2001, kde získal zkušenosti v oblasti řízení finančních trhů a controllingu. Následně působil na pozici ředitele řízení finančních trhů v HVB Bank v Srbsku a v Černé Hoře, o čtyři roky později se přesunul do Slovinska, kde také působil jako ředitel řízení finančních trhů. V roce 2010 se stal ve skupině UniCredit ve Vídni ředitelem pro vztahy s finančními institucemi v regionu střední a východní Evropy a následně zástupcem globálního ředitele pro řízení vztahů s finančními institucemi, současně s funkcí ředitele pro řízení vztahů s finančními institucemi ve střední a východní Evropě. V UniCredit Bank v České republice působil od června tohoto roku na pozici ředitele firemní klientely.

Slavomír Beňa vystudoval bankovnictví na Ekonomické univerzitě v Bratislavě.

Napsat komentář