Skupiny Thein a J&T spouštějí fond specializovaný na firmy z oboru ICT a kybernetické bezpečnosti

security fond ict

Investiční společnost Thein technologického experta a investora Tomáše Budníka a skupina J&T Private Equity Group založily společně nový fond s názvem J&T Thein SICAV a.s. Fond se bude specializovat na firmy z oboru ICT a kybernetické bezpečnosti. První upisovací období začíná v říjnu 2020.

Tomáš Budník a jeho investiční společnost Thein spolu se skupinou J&T Private Equity Group založili specializovaný fond kvalifikovaných investorů J&T Thein SICAV a.s. Se startovním objemem fondu v hodnotě půl miliardy korun chtějí investovat především do společností z oboru kybernetické bezpečnosti a ICT. Fond, ve kterém drží Thein 65% podíl, plánuje první upisovací období již na letošní říjen. Distribuován pak bude exkluzivně prostřednictvím J&T Banky.

Tomáš Budník ke vzniku nového fondu říká: “Jsem velice rád, že jsme získali pro spolupráci tak silného partnera, jakým je J&T. V naší vizi pomáhat s digitalizací a transformací česko-slovenského IT prostředí je J&T partnerem, který nám pomůže celý proces významně urychlit. Skupina Thein disponuje zkušeným manažerským týmem, J&T finanční stabilitou a zkušeností v private equity obchodech. Je to skvělá synergie, která pomůže budovat skupinu na hodnotách českých a slovenských rodinných firem a zároveň zaručí široký záběr produktů a služeb pro korporátní i firemní segment.”

„J&T Thein SICAV je krásným příkladem propojení znalostí s kapitálem. Technologie a kybernetická bezpečnost jsou dlouhodobá témata, kterými se musí zabývat každý, kdo hodlá v dnešní době podnikat. Mít partnera, který těmto oborům rozumí, znamená orientovat se snáze a rychleji v investičních příležitostech a nabídkách. Věříme proto, že náš společný fond bude úspěšný a nabídne investorům v České republice a v budoucnu i na Slovensku zajímavé zhodnocení,“ dodává za skupinu J&T Private Equity Group Miloš Badida.

Napsat komentář