Skupiny Thein a J&T spouštějí fond specializovaný na firmy z oboru ICT a kybernetické bezpečnosti

security fond ict

Investiční společnost Thein technologického experta a investora Tomáše Budníka a skupina J&T Private Equity Group založily společně nový fond s názvem J&T Thein SICAV a.s. Fond se bude specializovat na firmy z oboru ICT a kybernetické bezpečnosti. První upisovací období začíná v říjnu 2020.

Tomáš Budník a jeho investiční společnost Thein spolu se skupinou J&T Private Equity Group založili specializovaný fond kvalifikovaných investorů J&T Thein SICAV a.s. Se startovním objemem fondu v hodnotě půl miliardy korun chtějí investovat především do společností z oboru kybernetické bezpečnosti a ICT. Fond, ve kterém drží Thein 65% podíl, plánuje první upisovací období již na letošní říjen. Distribuován pak bude exkluzivně prostřednictvím J&T Banky.

Tomáš Budník ke vzniku nového fondu říká: “Jsem velice rád, že jsme získali pro spolupráci tak silného partnera, jakým je J&T. V naší vizi pomáhat s digitalizací a transformací česko-slovenského IT prostředí je J&T partnerem, který nám pomůže celý proces významně urychlit. Skupina Thein disponuje zkušeným manažerským týmem, J&T finanční stabilitou a zkušeností v private equity obchodech. Je to skvělá synergie, která pomůže budovat skupinu na hodnotách českých a slovenských rodinných firem a zároveň zaručí široký záběr produktů a služeb pro korporátní i firemní segment.”

„J&T Thein SICAV je krásným příkladem propojení znalostí s kapitálem. Technologie a kybernetická bezpečnost jsou dlouhodobá témata, kterými se musí zabývat každý, kdo hodlá v dnešní době podnikat. Mít partnera, který těmto oborům rozumí, znamená orientovat se snáze a rychleji v investičních příležitostech a nabídkách. Věříme proto, že náš společný fond bude úspěšný a nabídne investorům v České republice a v budoucnu i na Slovensku zajímavé zhodnocení,“ dodává za skupinu J&T Private Equity Group Miloš Badida.

Napsat komentář

konference Future Cyber Defence 12. 10. 2023
Events

Future Cyber Defence

Jako mediální partneři Vás zveme na panelovou diskusi Future Cyber Defence, která navazuje na konferenci SCADA SECURITY a předchází konferencím připravovaným na rok 2024. Jednotlivá

Číst dále »