Škodovka testuje brýle rozšířené reality pro údržbu strojů a technická školení

Brýle HoloLens

ŠKODA AUTO testuje aplikaci rozšířené reality pro údržbu strojů, zařízení a výrobních linek. Brýle HoloLens promítají holografické obrázky příruček, kontrolních seznamů údržby a dalších dokumentů před oči uživatele. Pohled přes brýle lze sdílet také s kolegy během videohovorů na technických jednáních a školeních.

Oddělení Centrálního technického servisu a ŠKODA AUTO FabLab v rámci aktuálního pilotního projektu testují použití technologií rozšířené reality při údržbě výrobních systémů. Během videohovorů mohou technici pomocí brýlí HoloLens zprostředkovat svůj pohled na stroj, a rovnou se poradit s kolegy, kteří nejsou na místě. Brýle lze navíc použít k přenosu technické dokumentace a dalších pracovních materiálů ostatním partnerům.

AR brýle lze navíc použít k zobrazení hologramů příruček, kontrolních seznamů nebo pokynů během technické údržby. Poté, co zaměstnanci naskenují QR kód na příslušném stroji, uložené dokumenty jej interaktivně provedou krok za krokem údržbářskými pracemi s fotografiemi a videi. Takto mají technici vždy obě ruce volné. Jakmile je pracovní krok dokončen, technik jej gestem ruky zaškrtne v hologramu. Technologie rozšířené reality snižuje pravděpodobnost chyb a umožňuje flexibilnější servisní intervaly a zrychluje údržbu. Další servisní požadavky jsou hlášeny internímu systému prostřednictvím připojení WLAN. Brýle HoloLens také výrazně usnadňují opravy: díky videonávodům již není nutné hledat rozsáhlé technické příručky.

Brýle HoloLens se skládají nejen ze skutečných brýlí, které zviditelňují hologramy, ale také z kamery a projektou. Brýle umožňují dobré periferní vidění a lze je kdykoli během práce otevřít. Po nastavení virtuální reprezentace doplňují pohled na skutečné prostředí.

TZ

@RadekVyskovsky

Napsat komentář