ŠKODA dodá státním úřadům přes 1370 osobních vozů

30 vozů ŠKODA OCTAVIA COMBI předáno Vězeňské službě ČR

Ministerstvo financí ČR dokončilo jednu z největších veřejných soutěží na nákup nových automobilů pro 10 ministerstev a jejich podřízené organizace. Mladoboleslavská automobilka zvítězila v 7 kategoriích z 8 vypsaných a v následujících 2 letech dodá státním úřadům přes 1 370 osobních vozů ŠKODA různých modelových řad a specifikací.

Velká státní zakázka pod názvem Centrální nákup státu se týká 10 ministerstev a jejich podřízených organizací. Znamená to, že v následujících 2 letech může vozy odebírat až 139 státních institucí. Pro každou kategorii byla v září 2018 podepsána samostatná rámcová dohoda na 2 roky, podle níž se bude postupovat. ŠKODA AUTO v souladu s touto smlouvou poskytne státním orgánům zhruba 1 370 vozů v celkové hodnotě 784 300 000 Kč.

U každé ze sedmi smluv je stanovena maximální částka, kterou může stát vyčerpat. V 7 kategoriích bude značka ŠKODA dodávat modely FABIA COMBI, OCTAVIA, OCTAVIA COMBI, OCTAVIA SCOUT, SUPERB, KAROQ a KODIAQ. Poptávané vozy zahrnují řadu prvků volitelné výbavy, kterou zadavatel požadoval. Jedná se například o navigaci, parkovací senzory a u některých exemplářů rovněž střešní nosiče, tažné zařízení nebo sněhové řetězy. Ke všem dodaným automobilům bude poskytnut předplacený servis na 5 let, resp. 150 000 ujetých kilometrů. První plnění v rámci tohoto tendru proběhlo koncem ledna, kdy bylo v showroomu autorizovaného obchodního partnera značky ŠKODA – Auto Palace Spořilov předáno prvních 30 vozů ŠKODA OCTAVIA COMBI Ambition 1,6 TDI/85 kW zástupcům Vězeňské služby ČR.