Šikovní žáci učiliště Škoda Auto udělali suprový kabriolet Škoda Sunroq na bázi vozu Karoq

Škoda Sunroq

Pátý žákovský vůz vytvořený žáky Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto se jmenuje Škoda Sunroq. Na koncepci kabrioletu, vycházejícího z populárního kompaktního SUV Škoda Karoq, pracovalo 23 žáků ze sedmi různých oborů po dobu přibližně osmi měsíců.

Jedním z posledních nutných kroků v projektu letošního žákovského vozu bylo nalézt pro něj vhodné jméno. Žáci vyzvali zákazníky a fanoušky značky Škoda k zaslání návrhů skrze profily automobilky na sociálních sítích. Z několika stovek navržených jmen nakonec žáci vybrali Sunroq. Nové jméno kabrioletu dokonale sedí, protože do otevřeného vozu mohou bez větších problému proniknout sluneční paprsky.

Autor vítězného návrhu byl pozván na oficiální představení vozu Sunroq. Setká se se žáky a jejich učiteli a dostane dokonce šanci nový žákovský vůz osobně vyzkoušet.

Redakční poznámka nakonec: škoda, že se tyto vozy nedostanou do výroby, protože už předchozí žáky realizované studie byly velmi povedené a elegantní. Ale, třeba se to někdy změní. Co takhle vyrábět tyto vozy na zakázku?

Napsat komentář