SENS expandoval na německý trh a dívá se po investorovi

SENS cvrččí mouka

Výrobce potravin z cvrččí mouky SENS, který je inkubovaný v UP21, expanduje po úspěšném uvedení v České republice na německý trh. Tam se firmě podařilo dostat do prémiových supermarketů tegut a EDEKA a dále jedná s dalšími řetězci, u nás pak SENS spolupracuje se supermarkety Kaufland nebo Penny. V obou zemích si firma zajistila distribuci pro své energetické a proteinové tyčinky i prostřednictvím partnerů z řad provozovatelů posiloven či lezeckých stěn.

SENS se v současnosti dívá po novém investorovi pro rozvoj v dalších segmentech a expanzi v Německu a dalších německy mluvících zemích. Potřebná výše investice přesahuje 2 miliony eur, získat ji chce v první polovině letošního roku.

„Německý trh má velký potenciál pro inovativní potraviny, jakými jsou i naše produkty z cvrččí mouky. Svědčí o tom jak velký zájem prodejců, tak i výsledky spotřebitelských testů, kde se naše produkty umístily na druhém místě. Po německy mluvících zemích chceme expandovat do Skandinávie a Velké Británie, která je kolébkou řady významných food startupů,“ říká Radek Hušek, spoluzakladatel SENS.

„Těší nás, že SENSu se v zahraničí daří a že jejich vize udržitelných potravin má pozitivní odezvu v zahraničí. Udržitelný přístup je jedním z velkých světových trendů, i proto se naše loňské vánoční dárky nesly v duchu “UP21 No Plastic Challenge” zaměřené proti nadužívání plastů. Věříme, že potraviny budou po plastech dalším tématem. Věříme, že se SENS podaří velmi rychle získat k nám dalšího investora ,” doplňuje Vítek Šubert, spoluzakladatel a CEO UP21.

Německo je pro SENS klíčovým trhem, v budoucnosti by mělo tvořit asi 70 procent obchodu. Cílem je stát se součástí nabídky ve všech klíčových řetězcích a nadále nabízet kvalitní produkty, které budou vnímány jako kvalitní jak v očích zákazníků, tak odborníků ve spotřebitelských testech. SENS provozuje největší cvrččí farmu v Thajsku, dosud zpracoval 10 tun cvrčků jak na výrobu tyčinek, tak samotné cvrččí mouky.

V současnosti prodává SENS desetitisíce tyčinek měsíčně. V České republice lze tyčinky z cvrččí mouky pořídit na e-shopu SENS i u stovky menších nezávislých partnerů, od posiloven a dalších sportovních zařízení přes obchody se zdravou výživou a prodejny se sportovními doplňky stravy VITALAND až po outdoor obchody HUDY sport.

„SENS je součástí velkého trendu ve výživě, kterou nazývají třetí evolucí potravin. Současná mladá generace se podle průzkumů nákupního chování mnohem více zajímá o to, odkud kupované jídlo pochází a jaký je jeho dopad na planetu. Tito zákazníci se tak nezajímají jen o samotné složení, ale také o udržitelnost produkce, obalové materiály či o etiku živočišného chovu,” doplňuje Hušek.

O SENS

SENS je předním evropským výrobcem potravin ze cvrččí mouky. Zlomovým produktem se v roce 2017 stala proteinová tyčinka, na které si společnost vybudovala jméno v České republice i v zahraničí. SENS dodává značnou část své produkce zákazníkům nejen prostřednictvím svého e-shopu, ale také přes partnery, jako je outdoorový řetězec HUDY nebo prodejny s potravinovými doplňky VITALAND. Působí však také jako dodavatel cvrččí mouky pro ostatní výrobce. SENS se řadí k průkopníkům potravin s alternativním zdrojem bílkovin, konkrétně cvrččí moukou, která obohacuje nabídku potravin po celém světě. S ohledem na uspokojení rostoucí poptávky po cvrččí mouce otevřel SENS v září v Thajsku největší automatizovanou cvrččí farmu na světě.

Napsat komentář