Rezolv zahajuje budování nové éry udržitelné energetiky v ČR a celém regionu CEE

Nová společnost Rezolv Energy zahajuje činnost

Nová společnost Rezolv Energy zahajuje činnost jako nezávislý výrobce udržitelné energie. Firma byla založena s cílem vybudovat novou éru udržitelné energetiky ve střední a jihovýchodní Evropě. Společnost, která sídlí v Praze, staví na patnáctileté tradici v oblasti udržitelné energie v České republice a regionu CEE.

Společnost podpořená 500 miliony eur od společnosti Actis bude poskytovat udržitelnou energii bez dotací za dlouhodobě stabilní cenu komerčním a průmyslovým uživatelům a dalším odběratelům v celém regionu. Mezi odběratele budou patřit supermarkety, pivovary, telekomunikační společnosti a další velké podniky.

Společnost Rezolv plánuje vybudovat portfolio větrných a solárních elektráren o výkonu v řádech gigawattů a stejně tak řešení pro skladování energie. Tím pomůže společnostem a státům v celém regionu uspokojit energetické potřeby v reakci na současné problémy v energetické bezpečnosti a politiky v oblasti klimatu. Společnost bude realizovat projekty obnovitelné energie od pozdní fáze vývoje přes výstavbu až po dlouhodobý provoz.

Ačkoli je společnost nově založená, její vedoucí tým působí v Praze již více než deset let a v minulosti v České republice realizoval a řídil řadu energetických projektů, včetně následujících:

  • Větrná elektrárna o výkonu 18 MW v Horní Loděnici u Olomouce, která se skládá z devíti větrných turbín o výkonu 2 MW. Projekt byl původně postaven v letech 2008/9 a od roku 2010 je řízen manažerským týmem společnosti Rezolv.
  • Solární elektrárna RETA, která zahrnuje více než 96 000 solárních panelů ve třech parcích, a to v Mimoni (4,4 MW), Točníku (2,1 MW) a Lomečku (0,9 MW). Tým společnosti Rezolv řídil výstavbu v roce 2010 a od té doby projekty provozuje.

Česká republika zůstává klíčovou strategickou prioritou společnosti Rezolv, která bude zaměstnávat talentované české inženýry, aby jí pomohli růst na místní i mezinárodní úrovni.

TZ

Napsat komentář

konference Future Cyber Defence 12. 10. 2023
Events

Future Cyber Defence

Jako mediální partneři Vás zveme na panelovou diskusi Future Cyber Defence, která navazuje na konferenci SCADA SECURITY a předchází konferencím připravovaným na rok 2024. Jednotlivá

Číst dále »