Revoluce v léčbě vředů a ran

3D WoundCare

Efektivní léčba pacientů, kteří trpí proleženinami, popáleninami a dalšími ranami nyní prochází revolucí díky novému 3D zobrazovacímu softwaru, který lze spustit na odolných tabletech Panasonic Toughpad. Vyvinula ho společnost GPS, která se specializuje na zdravotnickou informatiku.

Toto nejnovější řešení 3D WoundCare snadno zaznamenává a vytváří přesný 3D obraz jakéhokoli vředu nebo popáleniny s pomocí unikátní fotografie pořízené tabletem Panasonic. Tento rychlý a jednoduchý systém nahrazuje zastaralé postupy měření vředů pravítkem nebo posuvným měřítkem či obkreslováním a kontrolou změn, u kterých nedochází k měření objemu vředu. Tyto metody používala NHS (britská zdravotnická služba) a lékaři po celém světě.

Zásadní funkcí aplikace WoundCare je, že okamžitě vypočítá hloubku a plochu povrchu zranění. Právě tento výpočet hloubky je pro lékaře nejdůležitější, když vyhodnocují riziko pro pacienta, identifikují trendy a kontrolují průběh léčby.

Na lehkém a přesto odolném standardním tabletu Panasonic Toughpad FZ-M1 s integrovanou kamerou Intel RealSense 3D zachycuje software 3D WoundCare obraz vředu s použitím jednoduchého procesu najetí a kliknutí. Software zajišťuje, aby byl obraz ostrý a pořízený ze správné vzdálenosti od vředu pro dosažení přesného měření. Výsledky jsou potom automaticky zaznamenány a lze je graficky zobrazit, aby mohli lékaři lépe vyhodnotit postupu a vnímat trendy. Díky tabletu lze digitální snímky také snadno odesílat lékařským expertům a umožnit tak další vyhodnocení. Řešení disponuje snadnými rozhraními k systémům elektronických zdravotních záznamů a systémům praktických lékařů

Profesor Steven Jeffery, chirurg působící v oboru popálenin a plastické chirurgie v nemocnici Queen Elizabeth Hospital v Birminghamu řešení používá k léčbě pacientů s popáleninami. Jeho přínos byl při vývoji softwaru nedocenitelný.

Kamera, tablet i software se snadno používají a každý lékař se to může naučit, přičemž k tomu postačí i malé zkušenosti s léčbou popálenin nebo ran. Jde o levný a efektivní doplněk ke školení lékařů, sester nebo záchranářů, díky kterému zhodnotí velikost jakékoli rány včetně popálenin. Máme také pocit, že nová technologie má velký dopad na hodnocení na urgentním příjmu, ve vojenské medicíně a přednemocniční péči.“

Řešení 3D Woundcare se používá ve Velké Británii, Skotsku a Walesu a dále v Kanadě, Austrálii a na Taiwanu. Po těchto úspěšných testech je dostupné ke koupi od února 2018.

Napsat komentář